Risotto

Allikas: Vikipeedia
Risotto valmistamine

Risotto on traditsiooniline Itaalia riisiroog. Pärit on risotto Põhja-Itaaliast, eeskätt Piemonte idaosast ning Lombardia lääneosast, kus laiuvad Itaalia suurimad riisipõllud. Risotto on Milano ja Torino köögi alustala.

Risotto valmistamiseks kasutatakse ümarat risottoriisi (nt Arborio või Vialone Nano), mida enne vedeliku lisamist veidi aega õlis kuumutatakse. Riisi segatakse pidevalt, vedelik lisatakse aegamisi, ja lastakse see enne järgmist lisamist pea täiesti imenduda. Sellise valmistusviisi tulemuseks on kreemjas, kuid mitte pudrune riis, sest tärklise vabanemisel muutuvad riisiterad kleepuvaks, kuid jäävad terveks.

Risotto variante on sadu vastavalt sellele, milliseid maitsekomponente kasutatakse, kuid reeglina kuulub iga risotto juurde nn soffritto ehk passeeritud köögiviljad, puljong, maitseained ning risottoriis. Tihti lisatakse risottole peale köögiviljade mereande, kana, seeni, juustu, vorsti ning veini ja ürte.

Kuulsaimad risottod on:

  • Risotto alla Milanese (risotto Milano moodi), mida valmistatakse lihapuljongi ning safraniga ning serveeritakse traditsioniliselt koos Osso Bucco'ga.
  • Risotto negro (must risotto), kuulub Veneto kööki. Musta värvuse annab roale seepia.
  • Risotto al Barolo, mille valmistamisel kasutatakse punast Barolo veini.

Tsitaat[muuda | redigeeri lähteteksti]

„ ... tänane Atlandi kõlbulik risoto kleepus kaussi isegi siis, kui kauss oli tagurpidi keeratud”

p/j Stella-Marise logiraamat ARC 2012 [1]

Välisviited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. 6. detsember 2012 sailing.ee, p/j Stella-Marise logiraamat ARC 2012