Mine sisu juurde

Ren ja Stimpy

Allikas: Vikipeedia

"Ren ja Stimpy" on USA-Kanada joonissari, mille peategelasteks on kaks sõpra: Ren Hoëk, neurootiline, astmat põdev chihuahua, ja Stimpson J. Cat, loll kass. Sarja looja on Kanada animaator John Kricfalusi. Eestis on sarja näidanud Eesti Televisioon.

Sarja tähendab läbimurret lastele mõeldud animafilmide tootmises, sest see sisaldab musta huumorit, vägivalda, skatoloogia ja absurdset süžeet. Väiksemad tegelased sarja sisaldab George Liquor, Powdered Toast Man, Muddy Mudskipper, Mr. Horse, Sven Hoëk ja teiste rolli paavsti esitas Frank Zappa. Sarja oli ka paroodia reklaam puutükiga nagu ideaalne mänguasi. Sarja võitis palju fänne, kuid drastiline stseene ja multikas liialdus toonud hulgaliselt proteste vanemad ja sponsorid, kelle tegevusega on uuringu eesmärk oli võidelda tsensuuri ja sekkumist lepingu lõpuks võib leida Kricfalusi.

Inspireerituna sarja loonud palju arvutimänge "The Ren & Stimpy Show: Buckaroo$!", "The Ren & Stimpy Show: Veediots!" ja "The Ren & Stimpy Show: Fire Dogs". Aastal 2003 oli filmitud järge sarja "Ren & Stimpy "Adult Party Cartoon" mõeldud ainult täiskasvanud publikule, tõstatatud Spike TV, kuid pärast kuuendat osa loobuti.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]