Rasmus Puur

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mart-Rasmus Puur (sündinud 23. märtsil 1991) on eesti helilooja, dirigent ja arranžeerija[1].

Puur lõpetas 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia cum laude kompositsiooni erialal (õppejõud Tõnu Kõrvits ja René Eespere). Lisaks õppis ta dirigeerimist Tõnu Kaljuste juures. Puur on olnud dirigent kahel laulupeol: 2017. aasta noorte laulupeol ja 2019. aasta üldlaulupeol.

Aastal 2007 lõi ta noorteorkestri Reaalmažoor eesmärgiga rikastada eesti kultuuri- ja muusikamaastikku esitades enamjaolt mitteakadeemilist muusikat.

Puuri loomingut on esitanud paljud eesti kutselised kollektiivid (sh Tallinna Kammerorkester, ERSO, Rahvusooperi Estonia orkester, Vanemuise teatri orkester, Nargenfestivali orkester, RAM) ning harrastuskollektiivid (sh ETV Tütarlastekoor, Rahvusooperi Estonia poistekoor, Collegium Musicale).

Puur on ka hinnatud arranžeerija ja orkestreerija (sh J. Kasar / U. Uusberg „Katuselt“, P. Pajusaar „Prints ja kerjus“, „Lotte unenäomaailmas“).

Ta oli 2017. aastal toimunud noorte laulupeo "Noored juured" ideekavandi üks autoreid ning samal aastal toimunud noorte tantsupeo võiduidee "Koit ja Hämarik" üks osalisi.

Rasmus Puur on dirigendina muusikat plaadistanud peamiselt noorteorkestriga Reaalmažoor. 2017. aastal jõudis Rahvusooperis Estonia lavale tema debüütooper "Pilvede värvid". Kevadel 2017 esietendus Kultuurikatlas tänapäeva noorte tunnete ja mõtete üle arutlev Rasmus Puuri kooriteos „Kord annan end päriselt ära“ (lavastaja Priit Võigemast).

Temalt on ilmunud kaks autoriplaati: “Hetked” ja “Sipsik”.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]