Rakvere linnavolinike loend 1923

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Rakvere linnavolinike loend 1923 on 8. ja 9. detsembril 1923. aastal Rakvere Linnavolikogusse valitud linnavolinike loetelu[1].

Üürnikkude ja wabadussõjalaste ühine nimekiri, Nr. 1[muuda | muuda lähteteksti]

Üürnike ja Vabadussõjalaste ühise nimekirja kandidaadid: Tenneberg, Nikolai; Janom, Adolf; Konso, Jakob; Sepp, Mart; Jalak, Madis; Blumfeldt, Gustaw; Vock, Karl; Länson, Paul; Reinmann, Johannes; Meisner, Gustaw; Aren, Eduard; Weinberg, Eduard; Rabba, August; Karusson, Jüri; Metsawaht, Rudolf; Uustalo, Rudolf; Preemet, Jakob; Keil, Jakob; Lemberg, Mihail.

Eesti sotsiaaldemokraatlike tööliste partei ja Iseseisva sotsialistliku töölispartei liidu nimekiri, Nr. 2[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti sotsiaaldemokraatlike tööliste partei ja Iseseisva sotsialistliku töölispartei liidu kandidaadid: Nurk, Hans; Siil, Johan; Järg, Woldemar; Nürine, Johannes; Meos, Karl; Mägedi, Julius; Werwald, Johannes.

Eesti Tööerakond[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Tööerakonna kandidaadid: Raudsepp, Peeter; Teer, Karl; Kiugsep, Hans; Järwer, Adu; Liiw, Jakob; Linsi, Hans; Saar, Aleksander; Juhkam, Mihkel; Milender, Gerhard; Kleesmann, Willem; Läptschihin, Anna; Treier, Aleksander; Aren, Aleksander; Grünfeldt, Arnold; Reimer, Theodor; Liiw, Arnold; Tenneberg, Artur; Treimann, Arnold; Masing, Hermann; Tire, Johannes; Annukas, Karl.

Saksa-Balti erakond Eestis[muuda | muuda lähteteksti]

  • Behse, Erich.
Saksa-Balti erakond Eestis kandidaadid: Hasselblatt, Eduard; Nylaender, Heinrich; Göetsch, Oskar; Stöckenius, Richard; Schmiedeberg, Leopold; Ternestiin, Hedwig; Veck, Erich; Utt, Ernst; Priegnitz, Henriette; Eberhardt, Siegfried; Müller, John; Hildebrand, Werner.

Majaomanikkude seltsi nimekiri, Nr. 5[muuda | muuda lähteteksti]

  • Stahlberg, Hermann;
  • Weske, Johannes;
  • Oksenberg, Jüri;
  • Mathiesen, Friedrich;
  • Kruusimägi, Karl;
  • Hubel, Johann
Majaomanikkude seltsi nimekirja kandidaadid: Hendrikson, Martin; Ellert, Johan; Nannow, Woldendar; Weidenbaum, Jakob; Stein, August; Weigel, Reinhold; Friedrichs, Harry; Alamets, Gustaw; Laur, Hans; Senkel, Johannes; Erna, Nikolai; Nikaborn, Aleksander; Maas, Joosep; Lillenbach, Karl; Pihlak, Eduard; Tamm, Toomas; Tiiwas, August; Steinberg, Kristjan; Kaasik,Johannes; Strauss, Georg; Fählmann, Johannes; Tromberg, Gustaw.

Kristlik Rahvaerakond nimekiri, Nr. 6.[muuda | muuda lähteteksti]

  • Tenneberg, Aleksander;
  • dr. Pallon, Egon;
  • Supper, Hugo.
Kristlik Rahvaerakonna kandidaadid: Nicolay, Engelhard; Lewnits, Leo; Rakkes, Juhan; Bergmann, Friedrich; Amberg, Aleksander; Remmert, Toomas; Arro, Hans.

Eesti rahwaerakonna nimekiri, Nr. 7[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Rahvaerakonna kandidaadid: Laur, Jaan; Kutti, Martin; Haho, Jaan; Kuus, August; Sepp, Peet; Jaanis, Johannes; Nurk, August; Puusepp, Jakob; Miira, Eduard; Tobias, Adu; Matson, Johan; Tenneberg, Johannes; Leetberg, Karl; Hanson, Johan; Siiluberg, Paul; Kütt, Gustaw; Breemann, Jüri; Oraw, Aleksander, Blumfeldt, Johan; Saukas, Aleksander; Niedrichson, Eugen; Mägi, Georg; Rumm, Paul; Uhlverg, Joosep; Soon, Jaan.

Erapooletumate walijate nimekiri, Nr. 8[muuda | muuda lähteteksti]

  • Lewlnann, Aleksander.
Erapooletumate walijate nimekirja kandidaadid: Pirker, Aleksander; Puusepp, Johann; Busch, Artur; Jürgens, Roman; Leetberg, Gustaw; Weem (Wehm), Arved.

Töörahwa ühise wäerinna nimekiri, Nr. 9[muuda | muuda lähteteksti]

Töörahva Ühise Väerinna kandidaadid: Saia, Richard; Lunde, Olga; Klammer, Mihkel; Essensohn, Rudolf; Pumbo, August; Trestip, Gustaw; Nikeborn, Johannes; Hinno, Miina; Kurs, Jakob; Mahtra, Gustaw; Lepler, Hermann.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Rakwere linnawolinikkude ja nende kandidaatide nimekiri., Riigi Teataja, nr. 3, 8 jaanuar 1924