Puskás Aréna

Allikas: Vikipeedia

Puskás Aréna on jalgpallistaadion Ungaris Budapesti XIV ringkonnas (Zugló). Staadioni ehitust alustati 2017. aastal ja see lõpetati 2019. aasta lõpuks. See on universaalne staadion, mis sobib nii spordi- kui ka muusikaürituste jaoks. See on Ungari jalgpallikoondise peamine koduväljak, kus on 67 215 istekohta. Staadioni avamäng ja esimene koondise jalgpallimäng uuel areenil korraldati 15. novembril 2019. aastal Uruguay vastu.

Selle eelkäijaks oli Ferenc Puskás staadion (2002. aastani Népstadion). 1950. aastate alguses ehitatud Népstadioni betoonkonstruktsioon lammutati ja purustati ning vana betoonkatuse materjal lisati uue staadioni seintesse.

Staadioni vastab kõigile UEFA ja FIFA nõuetele ning UEFA autasustas teda 4 tärniga. Staadion on ehitatud endise Ferenc Puskás staadioni asemele, mille lammutamine lõpetati 2016. aasta oktoobris. Mõlemad staadionid said nime legendaarse endise rahvuskoondise kapteni Ferenc Puskáse auks.

Staadion on 2020. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste üks võistluspaikadest. Ungari mängis kolm oma F-alagrupi mängust kodustaadionil ja lisaks peeti staadionil veel üks 1/8 finaali mäng.

Pilte[muuda | muuda lähteteksti]