Printsess Mary, Gloucesteri ja Edinburghi krahvinna

Allikas: Vikipeedia
Printsess Mary William Beechey maalil

Printsess Mary, Gloucesteri ja Edinburghi krahvinna (25. aprill 1776, Buckinghami palee, London - 30. aprill 1857, Gloucester House, London) oli Briti kuningliku perekonna liige ja George III 11. laps ja 4. tütar.

Printsess Mary isa oli valitsev Inglismaa kuningas George III ja ema kuninganna Charlotte. Mary lapsepõlv ja noorusaastad oli äärmiselt kaitstud ning ta veetis enamuse ajast vanemate ja õdede-vendadega.

1796. aastal, kui Madalmaade kuningapere oli Londonis eksiilis, armus 20-aastane Mary Madalmaade prints Fredericki, kuid George III ei lubanud neil enne Mary vanemaid õdesid abielluda. Frederick suri 1799. aastal sõjaväes infektsiooni tagajärjel.

22. juulil 1816 abiellus Mary oma isa vennapoja, prints William Frederikuga. Laulatus toimus St Jamesi palee kabelis ning pulmapäeval andis Mary vend, prints-regent George William Fredericule tiitli Tema Kuninglik Kõrgus.

Paar asus elama Bagshot Parki. Pärast William Fredericku surma kolis Mary White Lodge'i Richmond Parkis. Mary ja William Fredericku abielu oli lastetu.

Printsess Mary suri 30. aprillil 1857 Gloucester House'is Londonis ning maeti 8. mail 1857 St George'i kabelisse Windsoris.

Mary oli George III ja kuninganna Charlotte'i viimane elusolev laps. Ta suri 81-aastaselt.

Tiitlid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Tema Kuninglik Kõrgus printsess Mary (1776 - 1816)
  • Tema Kuninglik Kõrgus Gloucesteri ja Edinburghi hertsoginna (1816 - 1857)