Printsess Mary, Gloucesteri ja Edinburghi krahvinna

Allikas: Vikipeedia

Printsess Mary, Gloucesteri ja Edinburghi krahvinna (25. aprill 1776, Buckinghami palee, London - 30. aprill 1857, Gloucester House, London) oli Briti kuningliku perekonna liige ja George III 11. laps ja 4. tütar.

Varased aastad[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Mary isa oli valitsev Inglismaa kuningas George III ja ema kuninganna Charlotte. Mary lapsepõlv ja noorusaastad oli äärmiselt kaitstud ning ta veetis enamuse ajast vanemate ja õdede-vendadega.

1796. aastal, kui Madalmaade kuningapere oli Londonis eksiilis, armus 20-aastane Mary Madalmaade prints Fredericki, kuid George III ei lubanud neil enne Mary vanemaid õdesid abielluda. Frederick suri 1799. aastal sõjaväes infektsiooni ning Mary'l järgnes ametlik leinaaeg.

Abielu[muuda | muuda lähteteksti]

22. juulil 1816 abiellus Mary oma isa vennapoja, prints William Frederikuga. Laulatus toimus St James'i palee kabelis ning pulmapäeval andis Mary vend prints-regent George prints William Fredericule tiitli Tema Kuninglik Kõrgus.

Paar asus elama Bagshot Park'i, kuid pärast William Fredericku surma kolis Mary White Lodge'i Richmond Park'is.

Mary ja William Fredericku abielu oli lastetu.

Surm[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Mary suri 30. aprillil 1857 Gloucester House'is Londonis ning maeti 8. mail 1857 St George'i kabelisse Windsoris.

Mary oli George III ja kuninganna Charlotte'i viimane elusolev laps. Ta suri 81aastaselt.

Tiitlid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Tema Kuninglik Kõrgus printsess Mary (1776 - 1816)
  • Tema Kuninglik Kõrgus Gloucesteri ja Edinburghi hertsoginna (1816 - 1857)