Polaarhunt

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Polaarhunt (Canis lupus arctos) ehk valge hunt või arktika hunt on halli hundi üks alamliike. Alates 1930. aastast on nende arvukus järk-järgult vähenenud.

1935. aastal kinkis Briti zooloog Reginald Pocock Kuninganna Elisabethi saartele (endised Parry saared Arktika saarestikus) polaarhundi. Ta lisas, et seda liiki leidub ka Ellesmere saartel.

Käitumine[muuda | muuda lähteteksti]

Polaarhundid ei ole inimeste suhtes kuigi kartlikud ning elavad paljudes kohtades inimasustusele väga lähedal. Julgeks muutudes võivad polaarhundid ka inimesi rünnata. Näiteks on Kanadas Nunavutis Alerti asulas esinenud palju ründamisjuhtumeid, sest hundid on elanud aastakümneid inimestele liiga lähedal. Ühel aastal saadi kätte kolm marutaudi nakatunud hunti.

Välimus[muuda | muuda lähteteksti]

Polaarhundid on värvuselt valged. Emased hundid on väiksemad, kuid nendegi kehapikkus võib ulatuda 1 meetrini ning kõrgus 70 sentimeetrini. Polaarhuntide keskmine kehakaal on 45 kg, kuid isased võivad kaaluda kuni 80 kg. Polaarhundi eluiga on keskmiselt 7–10 aastat, kuid vangistuses võivad polaarhundid elada kuni 18 aastat.

Toitumine[muuda | muuda lähteteksti]

Polaarhundid toituvad peamiselt jänestest, kuid söövad ka polaarrebaseid, mardikaid ja linde.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]