Podersdorf am See

Allikas: Vikipeedia
Podersdorf am See

saksa Podersdorf am See
ungari Pátfalu

Vapp

Pindala 41,7 km² (2018)[1] Muuda Vikiandmetes
Elanikke 2135 (1.01.2018)[2] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 47° 51′ N, 16° 50′ E
Asend Neusiedl am See ringkonnas
Podersdorf am See (Austria)
Podersdorf am See

Podersdorf am See on turulinn (Marktgemeinde) Austria Burgenlandi liidumaal Neusiedl am See ringkonnas, Neusiedli järve kaldal.

Linn on rikkalike suplusvõimalustega kohalik turismikeskus. Algselt Heiligenkreuzi kloostrile kuulunud väikese talupoegade eluaseme majandus põhineb nüüd turismil ja kvaliteetveinide valmistamisel.

Podersdorf asub Neusiedli järve idakaldal, 121 m kõrgusel üle merepinna. See on ainuke küla, kus järvele pääsemist ei takista muda ega pilliroo kasv. Neusiedl am See ja Ungari vaheline piirkond on tuntud kui Seewinkel ja on Kisalföldi osa. See tasane ja enamasti puudeta pusta koos paljude väikeste järvede ja tiikidega näitab ainulaadset taimestikku ja loomastikku. Linn on osa Neusiedler See-Seewinkeli rahvuspargist. 2001. aastast kuulub kultuurmaastik UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Neusiedli järv

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kiviaja ja pronksiaja avastused näitavad, et Podersdorfi ümbrus on olnud asustatud väga pikka aega. 9. aastal loodi 'Pannonia' provints. Varasemate elanike poolt tammemetsade raadamine tõi kaasa tänapäeval valitseva sünge pusta maastiku. Podersdorf puutus regulaarselt kokku rüüstavate hobuseinimestega nagu hunnid, madjarid või avaarid. 13. sajandil võttis krahv Poth üle Podersdorfi ja Potzneusiedli, mis seletab nimemuutust Altdorfist Podersdorfiks. 1217. aasta annetusdokumendis, mis annab tunnistust kuningas Andras II juhitud annetamisest tsistertslaste ordule, on küla esimest korda dokumentidega tõendatud.

Kuni 1919/1920. aastani kandis Podersdorf nime 'Patfal' ja oli Ungari osa. Pärast Esimest maailmasõda nimetati Burgenlandi 1919. aasta Saint-Germaini ja Trianoni rahulepingutes Deutsch-Westungarn (Saksa-Lääne-Ungari) ja anti 1919. aastal Austriale. Alates 1921. aastast on linn osa Burgenlandi liidumaast.

Turism[muuda | muuda lähteteksti]

Podersdorf on Seewinkeli suurim ja populaarseim turismilinn. Küla soosivad ornitoloogid, veespordihuvilised ja loodusesõbrad. Kaitsealune pannoonia maastik ja lugematu arv kohalikke Heurigere on jalgratturite ja matkajate sihtkohad.

Tuuleveski

Viited[muuda | muuda lähteteksti]