Pimedad korrused

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Pimedad korrused
Dark Floors – The Lordi Motion Picture
Žanr Õudusfilm
Režissöör Pete Riski
Produtsent Markus Selin
Stsenarist Pekka Lehtosaari
Peaosades Skye Bennett
Noah Huntley
Dominique McElligot
Leon Herbert
William Hope
Ronald Pickup
Philip Bretherton
Muusika Ville Riippa
Operaator Jean-Noel Mustonen
Montaaž Stefan Sundlöf
Antti Kulmala
Joona Louhivuori
Filmistuudio Solar Films
Levitaja Nordisk Film
Aasta 2008
Esilinastus 6. veebruar 2008
Kestus 82 minutit
Riik Soome
Keel Inglise
Eelarve 4 300 000 €
Piletitulu 500 900 €

"Pimedad korrused" (inglise keeles "Dark Floors – The Lordi Motion Picture") on Soome ansambli Lordi osalusel valminud õudusfilm. Filmi esilinastus Soomes toimus 6. veebruaril 2008. Eestis esilinastus film 7. märtsil 2008. Filmi lõputiitrite ajal kuuleb Lordi laulu "Beast Loose In Paradise". Film jutustab haiglas eksinud inimestest, kes jäävad lifti kinni, misjärel juhtuvad haiglas veidrad sündmused ja neid ründavad koletised.

Film on ingliskeelne, sest peategelasi mängivad inglased. Solarfilmsi esindaja Rampe Toivonen ütles, et õudusfilmide tegemisel pole näitlejate valikul nii suurt tähtsust kui teistel filmidel. Võtted algasid 29. mail 2007 Oulus ning seda filmiti vanas tööstushoones. Film ilmus lisaks Eestile ka Soomes, Islandil, Türgis, Ameerikas, Austraalias ja veel mitmes riigis. Saksamaal väljastati ka film Blu-ray-plaadil.

Filmi eelarve oli 60 miljonit eurot, mis Soome mõistes on piisavalt suur. Filmi aitas rahastada ka Soome riik. Filmi esimene treiler ilmus 14. detsembril 2007.

Detsembris ilmus film eestikeelsena DVD-l. Esimesel nädalal tõusis film Videoplaneti laenutuse edetabelis 19. kohale. 2009. aasta kevadel ilmus film Elioni Digi TV videolaenutusse, kus 2. aprillil oli see vaadatavuse poolest 4. kohal. Ajakiri Nädal valis filmi 25 muu filmi seas 2008. aasta üheks oodatumaks filmiks.

Filmi tutvustati esimest korda ülemaailmselt 2007. aasta Cannes'i filmifestivalil.

"Dark Floors" kinodes[muuda | muuda lähteteksti]

Filmi esilianstus toimus 6. veebruaril 2008 Oulus Energia Areenal, kus toimus ka Lordi kontsert ning kohal olid näitlejad Noah Huntley ja Dominique McElligot.

Peale Oulu esilinastust näidati filmi Soomes alates 8. veebruarist avanädalal neljakümnes kinos vanusepiiranguga K15. Esimesel nädalavahetusel teenis film 82, 819 dollarit - selle tulemusega sai ta Soome kino edetabelis 3. kohale. Kokku käis esimese nädalaga (8.–14. veebruar) Soomes filmi vaatamas 13 397 inimest. Praeguseks on film teeninud 226 979 USA dollarit.[1] Islandil toimus filmi esilinastus 29. veebruaril 2008 Reykjavikis. Esimesel nädalavahetusel linastus film kahes kinos ning teenis 6137 dollarit ja jõudis 13. kohale. Kaks nädalat hiljem (14.–16. märts) teenis film Islandil 891 dollarit ning pääses Islandi kinoedetabelis 20. kohale. Muuseas aitas filmi toota lisaks Soome ettevõttele SolarFilms Inc. ka Islandi filmikompanii Icelandic Film Company. Islandil levitas filmi SAM Film. Kokku on film väliskinodes teeninud 500 900 eurot.

Eestis linastus film nime all "Pimedad korrused" ja seda näidati alates 7. märtsist 2008 Tallinna Coca-Cola Plazas. Aprillis sai filmi näha veel Tallinna Kosmose kinos, Pärnu Mai kinos ning mais Haapsalu Kultuurikeskuses, Jõgeva Kultuurikeskuses ja Tartu Athena keskuses. Vanusepiirang Eestis oli K12. Kokku käis 2008. aastal filmi vaatamas 1305 inimest ning Eesti Filmi Sihtasutuse edetabelis jõudis film 132. kohale. 28. juulil 2009 linastus film Pärnu kino Mai programmis "Öökino".

Osades[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]