Philip J. Corso

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Philip J. Corso (191516. juuli 1998) oli USA sõjaväelane.

Pärast sõjaväeteenistusest lahkumist sai ta tuntuks oma raamatuga, kus ta avalikustas oma väidetava tegevuse seoses Roswelli juhtumiga.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast kooli lõpetamist õppis ta rändkinooperaatoriks. Töötanud mõne aja sellel alal, astus ta USA 1933. aasta majandusliku madalseisu ajal relvajõududesse. Ta töötas aastaid erinevatel ametikohtadel armee suurtükivägedes ning täiendas end tehnoloogia ja informatsiooni kogumise vallas.

Aastal 1943 saadeti Corso Itaaliasse juba luureohvitserina. Korea sõja ajal töötas ta kindral Douglas MacArthuri alluvuses luureohvitserina. Aastal 1961 töötas ta Pentagonis ja alates 20. juunist asus juhtima välistehnoloogia osakonda, kus tema ülesandeks oli analüüsida luurekanalite kaudu saabunud tehnoloogiat.

Karjääri jooksul autasustati teda 19 medaliga ning mitme teenetemärgi ja aukirjaga eeskujuliku teenistuse eest. Ta teenis välja koloneli auastme.

Pärast erruminekut 1963. aastal töötas ta senaatorite James Eastlandi ja Strom Thurmondi büroos riikliku julgeoleku alase nõuandjana. Hiljem töötas mitmes erafirmas konsultandina.

Aastal 1983 ilmus temalt William Birnesi toimetatud raamat "Day After Roswell" ("Päev pärast Roswelli"), mis on esitatud autobiograafia vormis. Raamatus väitis ta, et kui ta 1961. aastal oli Penatgonis välistehnoloogia osakonna ülem, andis kindral Trudeau tema käsutusse 1947. aastal Roswellist alla kukkunud tulnukate kosmoselaeva tükid. Tema ülesandeks olevat olnud neid asju analüüsida ja leida väljund tööstusse, et arendada Ameerika üleolekut teistest riikidest. Tulnukatelt üle võetud tehnoloogia uurimine viis tema raamatu andmetel selleni, et on meil on tänapäeval kiudoptika, mikrokiip, ööbinoklid, kevlar, laser ja veel palju teisi tehnikasaavutusi.

Kui raamatus väidetu on tõsi, siis on P. Corso esimene (ja esialgu ainuke) USA ohvitser, kes on möönnud, et Roswellis kukkus 1947. aastal alla tundmatu lendav objekt, mis ei pärinenud meie planeedilt.

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • The Day After Roswell: A Former Pentagon Official Reveals the U.S. Government's Shocking UFO Cover-up, by Philip J. Corso, William J. Birnes. 1998. Pocket Books. ISBN 0-671-01756-X.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]