Mine sisu juurde

Peter Friedrich Bornwasser noorem

Allikas: Vikipeedia

Peter Friedrich Bornwasser noorem (7. august/18. august 1770 Vigala – 21. aprill/3. mai 1823) oli Eesti vaimulik.

Algõpetuse sai koduõpetaja käest. Ta õppis ka 1,5 aastat Tallinnas gümnaasiumis. Usuteadust õppis ta Jena Ülikoolis. Ordineeriti 1. augustil/12. august 1798 õpetajaks[1].

Ta oli aastatel 17981810 Rõuge Maarja koguduse õpetaja. Aastatel 18111823 oli ta Karula koguduse õpetaja[2].

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema isa Anton Friedrich Bornwasser oli Vigala ja Rõuge Maarja koguduse õpetaja; vanaisa Peter Friedrich Bornwasser oli Paide ja Anna koguduse õpetaja, hiljem Rõuge Maarja koguduse õpetaja; teine vanaisa Johann Friedrich Gernet oli Vigala Maarja koguduse õpetaja. Õde Dorothea Elisabeth oli abielus Hargla ja Lääne-Nigula koguduse õpetaja Johann Theophilus Gottlieb Kettleriga, õde Charlotte Henriette Catharina oli abielus Juuru Mihkli koguduse õpetaja Samuel Christian Kettleriga, vend Heinrich Wilhelm Bornwasser oli Võru Katariina koguduse õpetaja. Tema abikaasa Maria isa Benedict Witte oli Tallinna Püha Vaimu koguduse abiõpetaja, abikaasa vend Benedict Witte oli Ambla Maarja koguduse õpetaja.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Allgemeines Schriftsteller- und Gelehrtenlexikon der Provinzen Livland, Esthland und Kurland. Hrsg. von Johann Friedrich von Recke, Karl Eduard Napiersky. Bd. 1. Mitau: Steffenhagen und Sohn 1827, lk. 229
  2. Die evangelischen Prediger Livlands bis 1918. Böhlau Verlag Köln, Wien 1977