Peep Talving

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Peep Talving (sündinud 14. detsembril 1965 Haapsalus) on eesti arst ja arstiteadlane.

Ta on traumakirurg, meditsiiniteaduste doktor traumakirurgia alal (2006, Karolinska Instituut). Endine õppejõud Lõuna-California Ülikoolis Los Angeleses ja tänane õppejõud Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas.

Talving on avaldanud arvukalt artikleid maailma teadusajakirjades, lisaks on ta kirjutanud oma kogemustest peatükke traumakirurgide käsiraamatutesse ja ennekõike hinnatakse tema teadmisi teravtraumade alal.

Ta on Ameerika Kirurgide ja Ameerika Traumakirurgide Liidu liige.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Ta alustas õpinguid Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas ja jätkas Rootsis Karolinska Instituudis, edasi tuli töö New Yorgis Bronx Municipal Hospitalis ja siis Groote Schuur Hospitalis Kaplinnas Lõuna-Aafrikas. Pärast seda tegeles ta õpetamise, ravimise ja teadustööga Los Angeleses Los Angelese Maakonna ja Lõuna-California Ülikooli Haiglas.

2013. aasta oktoobris naasis Talving Eestisse ning asus tööle nii Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Tartu Ülikooli Kliinikumis kui ka Tartu Ülikoolis.[1]

15. oktoobril 2018 alustas Talving tööd Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liikme-ülemarstina.[2]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Peep Talvingu vanemad on naistearst Heli Talving ja kirurg Tõnu-Teet Talving. Tema vanem vend Jaak Talving juhatas Lääne-Tallinna keskhaigla kirurgia- ja anestesioloogiakliinikut.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Villu Päärt: "Miks tuli tippkirurg Peep Talving Ameerikast tagasi?" Eesti Ekspress, 25. märts 2015
  2. "Peep Talving sai PERH-i ülemarstiks" ERR, 2. oktoober 2018

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]