Paul Teutul seenior

Allikas: Vikipeedia
Paul Teutul seenior endaehitatud "Patriot Chopper" mootorrattaga.

Paul John Teutul (sündinud 1. mail 1949 Yonkersis, New Yorgi osariigis) on üks Orange County Choppersi kaasasutaja ja omanik, mootorrataste tootja ja Discovery Channeli dokumentaalsarja "American Chopper" peaosaline. Saates osalevad ka ta pojad Paul Teutul juunior ja Michael.

Varajane elu[muuda | muuda lähteteksti]

Ta kasvas üles Pearl Riveris New Yorgi osariigis. Ta on rääkinud, et minevikus kuritarvitas ta alkoholi ja narkootikume. Ta olevat seetõttu enamiku oma laste lapsepõlvest "maha maganud".

Kuigi ta ei olnud Vietnami sõjas ajal regulaararmees, teenis ta vabatahtlikuna Merchant Marine'is.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Ta lõi firma Orange County Ironworks, mida juhib praegu ta poeg Daniel. Ta alustas erinevate mootorrataste tootmist hobi korras pärast seda, kui oli näinud originaalseid mootorrattaid tänaval ja filmides.[1] 1999 ta lahkus ja asutas koos poeg Pauliga Orange County Choppersi ja hakkas mootorrattaid müügiks tootma.

Tänu osalemisele "American Choppersis" on ta saanud telestaariks ja osalenud mitmes vestlussaates, filmis, seriaalis, muusikavideos ja mujal.

"American Choppersis" on ta loonud endast mulje kui kõvast ärimehest ja mehest, kel on lühike kannatus.

2011 tuli avalikuks, et ta on aastate jooksul kasutanud illegaalseid steroide.[2]

Perekond[muuda | muuda lähteteksti]

Tal on pojad Paul juunior, Michael, Daniel ja tütar Cristin. Nende emast on ta lahutatud ja abiellunud uue naisega 2007.

Poeg Paul juunior lahkus 2009 pärast kestvaid tülisid isaga Orange County Choppersist ja asutas oma firma Paul Jr. Designs.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]