Paola (belglaste kuninganna)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Paola 1969

Paola (sündinud 11. septembril 1937 Forte dei Marmis) oli aastatel 1993-2013 belglaste kuninganna. Ta on Albert II abikaasa.

Tema sünninimi on Paola Margherita Maria Antonia Consiglia Ruffo di Calabria. Ta sündis Sinopoli krahvi ja Guardia Lombarda hertsogi vürst Fulco Ruffo di Calabria (1884–1946) ning tema abikaasa krahvitar Luisa Gazelli (1896–1989) tütrena. Tal oli 3 venda, kellest 1 suri noorelt, ja 3 õde. Nooruses peeti teda Euroopa üheks kaunimaks naiseks [viide?]. Ta sai koduse hariduse.

Ta tutvus Albertiga, kes sel ajal oli Belgia prints, 1958 Roomas paavsti Johannes XXII ametisse astumise puhul korraldatud pidustustel. Nad abiellusid 2. juulil 1959. Neil on kolm last:

Kuninganna Paola räägib prantsuse, itaalia, saksa ja inglise keelt. Teda on kritiseeritud selle eest, et ta ei räägi hollandi keelt, mida räägib emakeelena 60% belglastest.

Vastavalt Belgia põhiseadusele ei ole kuningannal mitte mingisuguseid kohustusi. Paola osaleb oma maa ühiskondlikus elus ja saadab oma abikaasat mitmesugustel üritustel, täites niiviisi esindusülesandeid.

Erilist tähelepanu pöörab Paola vaeste laste abistamisele. 1992 organiseeriti Kuninganna Paola sihtasutuse nimeline fond. See on suunatud niisuguste organisatsioonide toetamisele, kes töötavad noortega, selleks et aidata neil kohaneda ühiskonnaga, saada haridus, leida tööd ja võidelda narkootikumidega. Paola on organisatsiooni Child Focus aupresident – see on ülemaailmne organisatsioon, mis tegeleb kadunud laste otsimisega.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]