Pööloy Gläänz

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
PööLoY GLääNZ
Päritolu Viljandi
Stiilid Punk, rokk, folk
Tegev 1989–...
Koosseis
Veiko M
Raer
Sarv
Tom
ErikA ja Ints

Pööloy Gläänz on 1989. aastal asutatud Eesti ansambel.[1]

Eelmise sajandi 89a. kohtusid päikeselisel Havail Aloha Beachil puhtjuhusliqlt neli suhtliselt genia-alset Mulgimaa meest (Kuusik, Pulk, Valme ja Sarv). Räägiti ja arutleti päevi ja öid ning, olles taas kodutanumal, st. Viljandis, pandi alus ansamblile, mis sai veider/qmmaliselt hääldamatu nime PööLoY GLääNZ, stiililiselt hakati viljelema punk-rock-muusikat.

Möödusid aastad ja PööLoY GLääNZi nimeline poisslaps kord kosus, kord kidus - nagu elus ikka! Qjunes välja oma nn."gläänz" stiil, vahetusid sõbrad ja võitluskaaslased (kroonikate ylestähenduste järgi on PG sõbrustanud 1989-2015, kas lyhemat või pikemat aega, tervelt 33 persooniga) ja elu-paigad (näiteks kelder, firma, seltsimaja, noorte-vangla, veel üks kelder, kool, teater, tööstushoone), tehti reise ja tuure mööda Eestit, osaleti nii suurtel massiyritustel kui ka väikestel underground-pidudel. Ajapikku saabus aga väsimus ja tydimus sellest sex, drunks and rock´n´roll elustiilist ning bänd peitus 2000. aastal varjuderiigi kardinate taha. Aga, et loodus tyhja kohta ei salli, siis peagi oldi tagasi muusika-areenil, sedakorda sai peatuspaigax suvepealinn Pärnu'. Vahetus ka sõpruskond ning seoses sellega toimus muudatus ka "toidusedelis": põhirõhq hakati panema folkrokile, garneeringux hakati kasutama "jatsu", bossat ja muud isuäratavat/nauditavat.

2005. aastal pöörduti aga tagasi traadimuusika manu ning ka isikkooseisu värskendati noorte vihaste meestega, kes lisasid muusikasse uusi värskeid kõlavärve! Kohtumispaigax sai taas Viljandi.

Iga elav organism aga areneb ja liigub, väidetavalt, nii ka PööLoY GLääNZ!

Pärast mõningast mõttepausi, qs otsiti elu mõtet ja vastust kysimusele: „kas olla või mitte olla?“, otsustati edasi minna koosseisus, mis pysis, qni 2009 a. novembriqu 13. reedeni!

PööLoY GLääNZ aastast 2021 on:

Veiko Merisalu - jutumiis; Indrek Palu - virtuoosiviis; Toomas Hindrichson - musklimiis; Raer Saar - hypikmiis; Erik Nisu - nopenäpumiis; Meelis Sarv - nägudemiis

Lisax rock-muusika käänulistel teedel kondamisele, käiaxe vahetevahel vaheldusex ka aqstilise muusika radadel matkamas ning siis saab meite järgi lausa tantsutralli lyya!

Alates aegade algusest on PG loomingus kasutatud eesti autorite textimaterjali. Algupoole valdavalt Valner Valme sulest ilmunu ja hiljem juba pea täiesti Peeter Ora varamust. Muusika autorix on valdavalt Meelis Sarv.

31. aasta vältel on antud pea 700 kontserti ning publiqt on rõõmustatud selliste igiroheliste löök-lauludega nagu nt. "Meil pole ideaalix pruunid särgid", "Baby don´t cry", „Ma helistan sulle kell6!“, "Tuleviqs keegi meid ei mäleta", "Aheldatud klaasi", "Väike tydruk katusekambris", "Qu igatsus", „Eesti muld ja Eesti syda“;"Lähen... ehk leian sealt armastust", "Hei, Punapea", „Armastus... või midagi muud“; Arutus”; "Kord me olime noored", "Me oleme need, kes me kunagi ei ole" jne.

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

  • Veiko Merisalu - kitarr/vokaal
  • Raer – bass/vokaal
  • Sarv – akustiline kitarr/vokaal
  • Tom – trummid
  • ErikA – akordion
  • Indrek Palu - viiul

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

1994 „Jõulushit“ (kassett)

2000 CD „Aja lugu“ (tuntud ka „Netialbumina“)

2009 CD „Ehe“

2014 CD „Peatus“

2016 CD „Elus“+ DVD "Peatused"

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]