Ousmane Issoufi Maïga

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ousmane Issoufi Maïga (sündinud 1945 Gao linna lähedal Malis) on Mali poliitik. Aastatel 20042007 oli ta Mali peaminister. Issoufi oli eelnevates valitsustes mitmetel erinevatel ministri kohtadel.

Issoufi on õppinud majandust Kiievi Ülikoolis ja Ameerikas Washingtoni Ülikoolis, kus ta sai kraadi panganduses ja rahanduses. On töötanud Maailmapangas ning Prantsuse rahandusministeeriumis, kus oli Iseseisva laenufondi asejuhataja (Assistant Director of the Caisse autonome d’amortissement)

2002. aastal sai temast Mali valitsuse noorsoo- ja spordi minister. Ahmed Mohamed ag Hamani kabinetis oli Issoufi esialgu rahandusminister, kuid alates 16. oktoobrist 2002 Transpordi ja infrastruktuuride minister. Peale ag Hamani tagasiastumist võttis ta vastu president Amadou Toumani Touré ettepaneku hakata valitsusjuhiks. Issoufi kabinet astus ametisse 29. aprillil 2004. 27. septembril 2007 esitas ta presidendile tagasiastumispalve, mille viimane ka rahuldas ja järgmisel päeval nimetati uueks peaministriks Modibo Sidibé.

Eelnev:
Ahmed Mohamed ag Hamani
Mali peaminister
29. aprill 200427. september 2007
Järgnev:
Modibo Sidibé