Niall Ferguson

Allikas: Vikipeedia

Niall Campbell Douglas Ferguson (sündinud 18. aprillil 1964 Glasgow's) on šoti päritolu Briti ajaloolane.

Ta on Harvardi ülikooli ajalooprofessor, kelle erialadeks on rahvusvaheline ajalugu, majandusajalugu (hüperinflatsioon ja võlaturud) ning Briti ja USA imperialism. Tuntud uuenduslike, provokatiivsete ja tavaarusaamadele vastanduvate vaadete poolest.

Fergusoni teostest on suure menu pälvinud raamatud "Empire: How Britain Made the Modern World; War of the World" (eesti keeles "Maailmasõda", Varrak 2008); "The Ascent of Money: A Financial History of the World" ja "Civilization: The West and the Rest". Neist kõigist on tehtud teleseriaalid, mida on näidanud telekanal Channel 4. 2004. aastal oli Fergusoni nimi ajakirja Time koostatud 100 maailma kõige mõjukama inimese nimekirjas.

Eesti keeles on ilmunud Fergussoni "Maailmasõda. XX sajandi konflikt ja Lääne allakäik". Tõlkinud Marek Laane. Varrak, 2008.[1]

Selle raamatu kohta on ilmunud Jaaki Valge[2], Märt Väljataga[3] ja Kaarel Piirimäe[4] arutelu.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Niall Fergusson (2008). Maailmasõda. XX sajandi konflikt ja Lääne allakäik. 2008: Varrak. {{raamatuviide}}: eiran tundmatut parameetrit |tõlk= (juhend)CS1 hooldus: koht sisaldab numbrit (link)
  2. Jaak Valge. [Jüri Valge https://sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/ajalugu-kui-toode/ "Ajalugu kui toode"]. Sirp. {{netiviide}}: kontrolli parameetri |url= väärtust (juhend)
  3. Märt Väljataga. "Vastuseks Jaak Valgele". Sirp.
  4. Kaarel Piirimäe (18. september 2009). "Vastuoluline Ferguson". Sirp.