Nancy Cartwright

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib näitlejast; filosoofi kohta vaata artiklit Nancy Cartwright (filosoof)

Nancy Cartwright (2007)

Nancy Campbell Cartwright (sündinud 25. oktoobril 1957) on näitleja. Ta on tuntud eelkõige dublaažinäitlejana Bart Simpsoni osas telesarjast "Simpsonid".

"Simpsonite" sarjas dubleerib ta veel teisigi tegelasi, sealhulgas Nelson Muntz, Ralph Wiggum, Todd Flanders ja Kearney.

Ta sündis USA Ohio osariigis Daytonis Frank ja Miriam Cartwrighti kuuest lapsest neljandana. Ta avastas oma häälte imiteerimise ande juba lapsena ja võitis koolis mitmesuguseid kõnevõistlusi.

Alates 1978. aastast elab ta Hollywoodis. Oma 1988. aasta sünnipäeval tutvus ta koomiksikirjanik Warren Murphyga (1933–2015) ja nad abiellusid 2 kuud hiljem. Neil sündis kaks last: Lucy ja Jack. 2002 abielu lahutati.

Tema esimene palgaline dublaažitöö oli Gloria-nimelise tegelase dubleerimine multifilmisarjas "Richie Rich".

Ta on esitatud kaks korda USA parima seriaalinäitleja auhinna Emmy kandidaadiks, mõlemal korral dublaažinäitleja kategoorias Bart Simpsoni rolli eest, aga 25-aastase vahega: 1992. aastal 3. hooaja 18. osa "Separate Vocations" eest ja 2017. aastal 28. hooaja 20. osa "Looking for Mr. Goodbart" eest. Ta pälvis neist esimese.