Moonlight Shadow

Allikas: Vikipeedia

"Moonlight Shadow" on Inglise multiinstrumentalisti Mike Oldfieldi kirjutatud ja esitatud laul, mille andis singlina välja plaadifirma Virgin Records 1983. aasta mais. Laul on ka samal aastal välja antud albumil "Crises". Lauljaks on šotlane Maggie Reilly. Lisaks Oldfieldile ja Reillyle teevad kaasa basskitarrist Phil Spalding ja trummar Simon Phillips. Singel on tänini Mike Oldfieldi edukaim singel. Singel anti välja nii 7- kui 12-tollise vinüülplaadina, hiljem on singel avaldatud ka 3-tollise CD-na.

Levinud on linnalegend, et laulus vihjatakse John Lennoni mõrvale, kuid sõnad ei sobi detailidega kokku: "Lost in a riddle that Saturday night" samas Lennoni mõrvapäev (8. detsember 1980) oli esmaspäev; "He was shot six times by a man on the run", kuid tegelikult tulistas Mark David Chapman Lennonit viis korda (millest neli tabasid Lennonit); "4 AM in the morning", kuid Lennoni mõrvaaeg oli 22:50 ja "Carried away by the moonlight shadow" - 8. detsember 1980 oli noorkuu faas, seega kuuvalgust ei olnud.

Laulust on hulgaliselt kavereid. Eesti keeles laulis loo pealkirjaga "Varjude mäng" tuntuks Marju Länik koos ansambliga Kontakt. Eestikeelsete sõnade autor on Leelo Tungal.