Mine sisu juurde

Momo (raamat)

Allikas: Vikipeedia

"Momo" ehk "Kummaline lugu ajavarastest ja lapsest, kes inimestele varastatud aja tagasi tõi" on Saksa kirjaniku Michael Ende (1929–1995) muinasjutt-romaan, tema rahvusvaheliselt kõige edukam teos, mida on müüdud nüüdseks üle seitsme miljoni eksemplari.

Sisukokkuvõte

[muuda | muuda lähteteksti]

Linnakese serval amfiteatri varemetes elab tüdruk, kelle nimi on Momo. Keegi ei tea, kust ta pärit on või kes on ta vanemad. Momol on aga üks eriline võime: ta oskab väga hästi kuulata. Kui temaga kõneleda, siis lahenevad mured ja tülid ning lendu tõuseb piiritu fantaasia. Momo saab oma erilise võime tõttu väga oluliseks sõbraks kõigile linnaelanikele.

Ühel päeval ilmuvad linnakesse hallid härrad, kes teevad linnaelanikele ettepaneku hakata aega kokku hoidma. Inimesed, kes hoiavad aega kokku, peaksid olema õnnelikumad ja edukamad. Hallid härrad lubavad inimestele, kes elavad pidevalt kiirustades ning hoiavad oma aega Aja Hoiukassas, jõukust ja edu. Momo mõistab, et hädaohus on kõige tähtsam, elu, ja ta asub teekonnale, et nurjata ajavaraste ettevõtmine.

"On üks suur ja ometi üsna igapäevane saladus. See saladus on aeg. Aja mõõtmiseks on kalendrid ja kellad, aga need ei tähenda midagi, sest igaüks teab, et üksainus tund võib tunduda nagu igavik, vahel võib see aga hetkena mööduda – olenevalt sellest, mida sel tunnil läbi elatakse. Sest aeg on elu. Ja elu elab südames." – Michael Ende "Momo"