Minu pere

Allikas: Vikipeedia
Minu pere
My Family
Žanr situatsioonikomöödia
Stsenarist Fred Barron
Režissöör Dewi Humphreys
Peaosades Robert Lindsay
Zoë Wanamaker
Riik Suurbritannia Suurbritannia
Keel inglise
Hooaegu 11
Jagusid 120 + 1
Tootmine
Jao kestus 30 minutit
Linastamine
Kanal BBC One
Esmaeeter 19. september 2000 – 2. september 2011
Eesti kanal Eesti Televisioon
Välislingid
Sissekanne IMDb-s
Sissekanne Filmiveebis

"Minu pere" on humoorikas Suurbritannia telesari Harperite perekonnast. Komöödiasarja autor on ameeriklane Fred Barron. Sarja tootmist alustati 2000. aastal ning kõigepealt jõudis see eetrisse telekanalil BBC One. 2009. aastal jõudis Suurbritannias eetrisse üheksas "Minu pere" hooaeg. Sarja viimane, 120. osa oli eetris 2011. aasta 2. septembril.

Eestis on telesarja näidanud Eesti Televisioon.

Tegevustik[muuda | muuda lähteteksti]

Harperid on väljamõeldud perekond, kes elab Londoni lääneosas. Benil, kes on hambaarst, ja Susanil, kes on muuseumigiid, on kolm last: Nick, Janey ja Michael, kes põhjustavad vanematele küllaldaselt peavalu. Kui Susan püüab mõningal määral laste tegemistega kursis olla ja vajadusel neid õigele teele suunata, siis Ben üritab enamasti lastekasvatamisest kõrvale jääda.

Tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

  • Ben Harper, keda kehastab Robert Lindsay, on inimvaenulik hambaarst. Ta on Susani mees ning Nicki, Janey ja Michaeli isa. Kuigi ta sisimas naist ja lapsi väga armastab, on talle selle väljanäitamine väga vastumeelne. Lisaks ei hooli ta eriti oma patsientidest. Eriti vähe poolehoidu jagub tal aga töökaaslase Roger Bailey vastu.
  • Susan Harper, keda kehastab Zoë Wanamaker, on Beni naine ning Nicki, Janey ja Michaeli ema. Kuigi ta armastab kindlate roogade valmistamist, on ta oma pere hinnangul halb kokk. Ta ei saa oma ema Grace Riggsiga kuigi hästi läbi. 2008. aasta jõulueris pärjatakse Susan heategevuse eest Briti Impeeriumi teenetemärgiga.
  • Nick Harper, keda kehastab Kris Marshall, on Beni ja Susani vanim laps ning Janey ja Michaeli vend. Ta rumal ja lapsik käitumine ärritavad pereliikmeid. Ta on proovinud pidada mitmeid ameteid nagu näiteks mustkunstnik, miim ja kaskadöör, kuid kõigis läbi kukkunud. Nick lahkub sarjast neljanda hooaja lõpul, kolides omaette korterisse.
  • Janey Harper, keda kehastab Daniela Denby-Ashe, on Beni ja Susani ainus tütar ning Michaeli ja Nicki õde. Teda näidatakse üsna pealiskaudse inimesena. 19-aastaselt saab tast üksikema, oma poja nimeks paneb ta Kenzo. Kolmanda hooaja lõpul lahkub ta mõneks ajaks sarjast, asudes Manchesteri ülikooli õppima. Sarja viiendal hooajal kukub ta ülikoolist välja ning naaseb põhitegelaste sekka.
  • Michael Harper, keda kehastab Gabriel Thomson, on Beni ja Susani noorem poeg ning Nicki ja Janey vend. Esialgu on ta sarjas ülimalt taibukas ja kõlbeline laps, üritades näiteks ausal teel kooli õpilasesinduse presidendiks valituks osutuda. Sirgudes pöördub ta aga teistsuguste väärtuste poole ja võtab omaks mõningal määral küünilise naljasoone.
  • Abi Bailey, keda kehastab Siobhan Hayes, on Beni sugulane, kes asub Harperite juurde elama sarja kolmandal hooajal. Sarja seitsmendal hooajal abiellub ta Beni töökaaslase Rogeriga, kuid otsustab peagi nunnaks hakata ning lahkub sarjast.
  • Roger Bailey, keda kehastab Keiron Self, on hambaarst ja Beni töökaaslane. Sarja seitsmendal hooajal abiellub ta Abiga ning kaheksandaks hooajaks on tast abipolitseinik saanud.
  • Alfie Butts, keda kehastab on Rhodri Meilir, on Nicki sõber, kes sarja kuuendal hooajal Harperite juurde elama asub. Ta on karjääriga algust tegev, kuid edutu kõmri muusik. Oma tegemistes ja kõnemaneeris on ta pikaldane.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]