Minu Eestile

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kogumik "Minu Eestile". Foto: Monika Undo
"Minu Eestile" tänuüritus riigikogus. Foto: Monika Undo

„Minu Eestile“ oli 2016. aastal Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi välja kuulutatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud sõnaloominguvõistlus. Oodatud olid eri žanrites tekstid Eesti õpilastelt (1.–12. klass).

Võistlusele saadeti kokku 367 kirjatükki ja töid laekus pea igast Eesti nurgast. Õpilased kirjutasid Eesti kohta väga erinevaid tekste. Lisaks esseele oli võistlusel esindatud miniatuur, argimütoloogia, muistend, müüt, mälestused, reisikiri, ulmejutt, kriminaaljutt, kiri, haiku, limerik, teemantluuletus, akrostihhon, anafoor, epifoor, piltluule jne[1].

Töid lugesid ja hindasid riigikogu liige Liina Kersna, tunnustatud raamatukoguhoidja, lastekirjanik ja kirjandusteadlane Krista Kumberg, Eesti emakeeleõpetajate seltsi juhatuse esimees Kaja Sarapuu ja aseesimees Monika Undo[1].

5. mail 2017 autasustati parimaid „Minu Eestile“ tööde autoreid. Tänuürituse raames külastati riigikogu. Solarise Apollo raamatupoes kuulati huvitavamaid töid ja anti kätte auhinnad: Ilmar Tomuski ja Kristiina Ehini raamatud koos autorite pühenduse ja autogrammiga[1].

Võidutöödest ilmneb, kuidas nägid noored Eestimaad 2016. ja 2017. aastal. Liina Kersna: „Hea on teada, et noored mõtlevad Eesti riigile vastutustundega – lisaks isamaa-armastusele kirjeldasid ühiskonnakriitilised noored meie ühiskonna valupunkte – alustades riigikogu liikmete kuluhüvitistest ja alkoholismist kuni sotsiaal- ja haridussüsteemini välja.“[1]

Äramärgitud sõnaloominguvõistluse tööd ilmusid 2018. aastal kogumikus „Minu Eestile“. Igale tekstile on lisatud ülesanne, nii leiab kogumikust ka väga eriilmelisi ülesandeid.[2]Ülesandeid koostasid Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi kuuluvad eesti keele ja kirjanduse õpetajad. Kogumiku toimetas Krista Mägi.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Monika Undo. "Olen õnnelik laps ja elan õnnelikul maal". Õpetajate Leht, 07.05.2017.
  2. (2018). Minu Eestile