Metallist (ansambel)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Metallist oli eesti ansambel, mille põhilauljaks oli Urmas Podnek. Kui Urmas võeti Nõukogude armeesse, asendas Podnekit Tajo Kadajas.

Esimest korda tuli ansambel Metallist kokku 1983. aastal Tallinna 49. keskkoolis, praeguses Tallinna Arte gümnaasiumis, koosseisus Mihkel Raud, Esko Põldvere, Mart Harjak, Raimond Vahter ehk My ja Urmas Podnek. Metallisti sellest perioodist on säilinud paar plaaditäit väga head materjali.

Aastal 1985 liitusid ansambliga kaks vana tegijat, Tajo Kadajas ja Igor Garšnek, viimane küll vaid stuudios. Nõukogude armees aega teenivat lauljat Urmas Podnekit kutsuti asendama Tajo Kadajas, kes oli sel ajal bändi põhiliikmetest täpselt kaks korda vanem. Kutse tehti 10 aasta vanuseid ansambel MEIE laule kuulates. Oma kontsertesinemistel mängis Metallist meeleldi ka päris mitmeid MEIE lugusid, millest üks, "Puust tüdruk", ka stuudios salvestati. Selle koosseisu tuntuimad lood on "Äikesehingus" ja "Unenägu", aga ka Mihkel Raua laul "Tuum". 1986. aasta kevadel, just Tšornobõli tuumaavarii ajal, käis Metallist esinemas Leedus Lithuania festivalil, kus saadi tunnustuse osaliseks. Eesti roki ajalukku jääb Ruja ja Metallisti ühiskontsert Pirita jõekäärus, kus publik ei tahtnud Metallisti mitte kuidagi lavalt ära lasta ega Rujat jällegi lava peale. Metallisti selle koosseisu tegevuse katkestas Nõukogude armee, kes osa pillimehi 1986. aasta sügisel ära kutsus.

1990-ndate alguses suundus Metallist täies koosseisus USA-sse päris uutele jahimaadele.

Üle paljude aastate tegi Metallist comeback-kontserdi 2012. aasta 29. septembril klubi Rockstars laval. Legendaarse ansambli taastumise olid enda kanda võtnud Mihkel Raud, Tajo Kadajas, Esko Põldvere, Mart Harjak, Raimond Vahter ja Andres Ivask. Metallist andis unustamatu ja raju kontserdi.

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

1985–1986[muuda | muuda lähteteksti]

2012[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]