Meluha surematud

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Meluha surematud
Autor Amish Tripathi
Tõlge Agni Raitar
Kaane kujundaja Rashmi Pusalkar
Päritolumaa India
Žanr ilukirjandus
põnevik
fantaasia
Kirjastaja Westland Press (originaal)
Legend (eesti keeles)
Ilmumisaeg 2010 (originaal)
2014 (eesti keeles)
Lehekülgi 400
Mõõtmed ja kaal 140 × 190 mm
ISBN 9789949953202

"Meluha surematud" on esimene raamat Amish Tripathi kirjutatud Shiva triloogia sarjast.

Loo sündmustik leiab aset Meluha riigis, kuhu saabub tiibetlane Shiva. Meluhalased usuvad, et Shiva on nende ammu oodatud päästja Neelkanth. Seda kinnitab ka juhtum, kui mees joob legendaarset ravimjooki somrast, mis muudab Shiva kaela siniselt kumavaks. Sõdalane otsustab aidata Meluhat sõjas chandravansh'ide vastu, kes on ühendanud jõu naagade neetud rahvaga. Kogu teekonna ja lõpliku võitluse käigus hakkab Shiva mõistma, kuidas tema valikud mõjuvad mehele, kelleks ta püüab saada, ja millised tagajärjed nendega kaasnevad.

Tripathi oli alguses otsustanud kirjutada raamatu kurjuse filosoofiast, kuid tema perekond keelitas teda, ja autor otsustas hoopis kirjutada romaani Šivast, ühest hinduistlikust jumalusest. Ta võttis nõuks toetuda kontseptsioonile, et kõik jumalused olid kord inimolendid, ja ainult oma inimesena tehtud tegude tagajärjel muutusid nad kuulsateks jumalateks.

Kui raamat kauplustesse jõudis, sai sellele osaks suur edu. Suure nõudluse tõttu on seda korduvalt uuesti trükitud. Kriitikud võtsid raamatu üldiselt hästi vastu, kuigi osa neist leidis, et autori kirjutusstiil kaotab raamatu vältel kohati keskpunkti. Kolmanda raamatu ilmumise ajaks 2013. aastal oli Shiva triloogiast saanud kõige kiiremini müüv raamatusari India kirjastusajaloos.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

Iidse Induse oru salapärase kadunud kultuuri kunagi uhke riik on silmitsi tõsiste ohtudega. Kannatatakse pidevalt laastavate rünnakute käes, sest täiesti vastandlik naaberriik näib olevat sõlminud liidu põlualuse ja pahelise rassiga, mis koosneb väärarengutega inimestest, kellel on hämmastavad võitluskunstide oskused. Ainus lootus on iidne, põlvest põlve korratav legend: "Kui kurjus võtab oma suurimad mõõtmed ja kõik tundub olevat kadunud, ilmub teie sekka kangelane." Kuid kas tõesti see lihtne tiibetlane Shiva ongi kauaoodatud kangelane? Kas ta üldse tahab nende kangelane olla? Mis paneb mehe oma saatusele alistuma, kas armastus või kohusetunne?[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]