Me and Bobby McGee

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel räägib laulust; Kris Kristoffersoni albumi kohta vaata artiklit Me and Bobby McGee (album)

"Me and Bobby McGee" on Kris Kristoffersoni ja Fred Fosteri kirjutatud laul. Laulu originaalesitajaks oli Roger Miller. Laulu teistest esitustest tuntuim, lisaks Kristoffersonile, on Janis Joplini versioon, millest sai USA-s tabeli Billboard Hot 100 läbi aegade teine singel, mis pärast laulja surma 1971. aastal jõudis selles tabelis esikohale (esimene oli Otis Reddingi "(Sittin' On) The Dock of the Bay"). Laulu algses versioonis on Bobby naine, Joplini versioonis ja ka hilisemates naislauljate esitatud versioonides aga mees.

Laulu on salvestanud ja/või esitanud veel väga paljud artistid, näiteks: Gordon Lightfoot, Kenny Rogers & The First Edition, Bill Haley & His Comets, Jerry Lee Lewis, The Grateful Dead, Waylon Jennings, Willie Nelson, Johnny Cash, The Platters, Chet Atkins, Olivia Newton-John, Gianna Nannini ("Io e Bobby McGee"), Joan Baez, Melissa Etheridge, LeAnn Rimes, Jennifer Love Hewitt, Pink, Dolly Parton ja Tori Amos. Kontsertidel koos Kristoffersoniga on seda esitanud näiteks Rita Coolidge ja Sheryl Crow.

Janis Joplini esitatud versioon jõudis 2004. aastal koostatud Rolling Stone'i kõigi aegade 500 parema laulu edetabelis 148. kohale.