Marss (astroloogia)

Allikas: Vikipeedia
Marsi astroloogiline sümbol

Marss kuulub tänapäeva Lääne astroloogias viie isikliku planeedi hulka. Marss teeb Maalt vaadatuna sodiaagile ringi peale umbes kahe aastaga.

Marss väljendab energiat, julgust ja initsiatiivi, ka konflikte, õnnetusi ja sõdu. Mehe kaardis näitab Marsi asukoht tema seksuaalset olemust, naise kaardis mehetüüpi, kelle poole teda tõmbab. Marss näitab ka, kas ja kuidas inimene oma viha väljendab, kui suur on tema füüsiline aktiivsus ja kuidas ta suhtub seksi [1].

Marsiga seotud valdkond sünnikaardis näitab, kus peaksime "elul sarvist haarama", initsiatiivi ja julgust ilmutama, olema iseseisvad, otsusekindlad ja riskialtid. Samas valdkonnas kaldume aga olema ka hooletud, kärsitud, võimujanused ja võitlushimulised.[2]

Marss tähistab kaardis ka noori mehi (alla 40 a) ja teist poega.

Inimkehas valitseb Marss pea piirkonda, lihaseid, kehatemperatuuri, punaseid vererakke, mehe suguelundeid, ka põletikke ja traumasid [3].

Marss on Jäära märgi valitseja ja Skorpioni kaasvalitseja (koos Pluutoga) ning seotud 1. ja 8. astroloogilise majaga.

Mütoloogia

Kreeklaste sõjajumal Ares (roomlaste Mars) kuulub kaheteistkümne Olümpose jumala hulka. Ta oli ainus poeg, kelle Zeus oma abikaasa Heraga sai. Aresel ei olnud kindlat partnerit, küll aga hulk armuafääre. Peamiselt jooksis ta armastuse ja ilujumalanna Aphrodite järel.

Arese kirg olid metsikud ja verised võitlused. Ta ei olnud strateeg, kes koostas taktikalisi plaane, vaid jõhkra ja taltsutamatu jõuga tulipea. Ka väljaspool võitlustandreid oli Ares tormakas ja riiuhimuline, nii et jumalad ja inimesed ei armastanud teda eriti, rääkimata kultuslikust austamisest.

Roomlased austasid oma Marsi tunduvalt rohkem, sest ta oli algselt iidne itaalia jumal, kes kaitses linna ja talunikke väljastpoolt tuleva ohu eest. Sõjajumalaks muutus ta alles Augustuse valitsemise ajal.

Marsi järgi on nimetatud märtsikuu, mis oli roomlastel esimene kuu aastas.[4]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

  • Marss (astronoomiline käsitlus)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Triin Tobber. "Sünnikaardi saladused", Tallinn, 2012, lk 114
  2. Howard Sasportas "Astrologische Häuser und Aszendenten", Ulm, 1997, lk 309-310
  3. Juhani Nummela "Astrologian käsikirja", Porvoo, 1989, lk 78
  4. Astrowiki.de, Marss