Maksim Vengerov

Allikas: Vikipeedia
Maksim Vengerov

Maksim Aleksandrovitš Vengerov (vene keeles:Максим Александрович Венгеров, heebrea keeles מקסים וונגרוב; sündinud 20. augustil 1974) on Iisraeli viiuldaja, vioolamängija ja dirigent, kes on sündinud Nõukogude Liidus.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Noorus[muuda | muuda lähteteksti]

Sündinud Novosibirskis, Venemaal, perekonda, kus tegeleti muusikaga. Viieaastaselt alustas ta viiuliõpinguid Borbala Hwangi juures ja kahe aasta pärast jätkas Zakhar Broni juures. 1984 aastal läks 10-aastane Maxim Vengerov esimest korda välismaale; Lublinis, Poolas, võitis esimese koha ülemaailmsel Karol Lipiński ja Henryk Wieniawski noorte viiulimängijate konkursil (aastaid hiljem, ta meenutas: "Ma arvasin, et Poola on kusagil maailma lõpus. Selliseid reise ei unustata iialgi, pole ime, miks ma meenutan Poolat nii armastavalt..."). Kui Bron 1987 aastal Venemaalt lahkus, et õpetada Londonis Royal Academy of Music´is (RAM), Vengerov ja tema ema järgnesid talle Londonisse ja tegid nii uuest, kui Bron läks Lübeckisse, et avada seal kool.

1990-1999[muuda | muuda lähteteksti]

1990 aastal tõestas Vengerov oma erakordset talenti võiduga ülemaailmsel Carl Fleschi konkursil Londonis. Selle ajani oli ta juba õppinud Broni juures Lübeckis.