Mine sisu juurde

Majandusõiguse ja Poliitika Instituut

Allikas: Vikipeedia

Majandusõiguse ja Poliitika Instituut (MÕPI) oli eraülikool, mis tegutses Eestis detsembrist 1996 kuni maini 2001.

Eraülikoolis õpetati majandust, õigust, poliitikat ja keskkonnakaitset Tallinnas, Viljandis ja Ida-Virumaal (Kohtla-Järvel, Sillamäel ja Narvas). Esimene instituudi rektor oli Jüri Kaljuvee[1].

Instituudis õppis ligikaudu 500 üliõpilast ja koolis töötas põhikohaga 25 õppejõudu, 15 teaduskraadiga õppejõust neli olid doktorid[1].

Majandusõiguse ja Poliitika Instituudi koolitusluba (mis kehtis 2003. aasta 1. juulini)[1] tühistati haridusministri 28.05.2001 aastal käskkirjaga nr 212. Riikliku järelevalve käigus tuvastatud asjaoludest ning Tallinna linnakohtu registriosakonna ja justiitsministeeriumi registrikeskuse esitatud andmetest selgus, et Majandusõiguse ja Poliitika Instituudi koolitusluba oli esitatud ebaõigete andmete alusel olematule juriidilisele isikule. (Vahepeal oli MTÜ Erakooli Majandusõiguse ja Poliitika Instituut enda õigusjärglaseks kuulutanud MTÜ Ühendus Koolitusabi, kus kõik asutajaliikmed olid samad[2].)

Instituudi juhid nägid kooli sulgemisotsuse taga hoopis Tallinnas aadressil Põhja puiestee 27 asunud ja miljoneid kroone väärt olnud kooli peahoonet (mis oli kunagine Eesti Energia peahoone), et sokutada see Isamaaliidu välissekretäri Jaanus Reisneri ärisõpradele.[3]

Instituut läks pankrotti, sest ettevõttel puudus kehtiv koolitusluba ning kool võlgnes pangale ligikaudu 2,8 miljonit krooni. Hansapank müüs kooli hoone oksjonil võla katteks[4].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 Madis Tross (1. juuni 1999). "Eesti vajab eurospetse". Sõnumileht : SL, nr. 124,.{{netiviide}}: CS1 hooldus: üleliigsed kirjavahemärgid (link)
  2. "MÕPI koolitusluba tühistatud arusaamatuse tõttu". Õpetajate Leht, nr. 25,. 22. juuni 2001.{{netiviide}}: CS1 hooldus: üleliigsed kirjavahemärgid (link)
  3. "Erakõrgkool näeb koolitusloa tühistamise taga salaplaani". Eesti Päevaleht. 11. juuni 2001.
  4. "Koolitusloata jäänud MÕPI võib pankrotti minna". Eesti Ekspress. 23. mai 2002.