Maffia (mäng)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Maffia" on seltskonnamäng. Selle mängimiseks on vaja 6–40 (võib ka rohkem) mängijat koos mängujuhiga ja kaarte. Kaarte saab asendada ka käemärkidega (seda saab eelnevalt kokku leppida). Kaardid: äss-Maffia, kuningas-politsei, emand-arst ja numbrid-linnakodanikud. Need on põhitegelsed. Kaartide jaotamisel tuleb hoida silmi kinni. Suurema seltskonna puhul on Maffiat/politseid/arsti rohkem, kui üks. Kaarte jaotab mängujuht. Oma kaardi peab kindlastimeelde jätma! Mäng võib venida mitme tunni pikkuseks. Mängujuht ei tohi sõnagi öelda, kes on Maffia/politsei/arst/linnakodanik.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

"Maffia" mängu lõi Dimma Davidoff. Aastal 1986 Moskvas, Venemaal. Mäng levis kiiresti üle maailma. Mängijad tegid oma reegleid ja seda õiget "Maffia" mängu on päris vähe.

Mäng algab, on öö[muuda | muuda lähteteksti]

Kõik on silmad kinni. Mängujuht äratab üles Maffia (maffia avab silmad). Maffia valib, keda tahab tappa. Suunab näpuga väljavalitu poole, mängujuht peab selle meelde jätma, või et veel keerulisemaks ja pingelisemaks teha – ei tapa ta kedagi. Maffia jääb magama (sulgeb silmad). Mängujuht äratab üles politsei ja politsei süüdistab kedagi, keda ta arvab et on Maffia. Mängujuht peab selle meelde jätma ning suunab pöidlaga üles, kui inimene on hea, kui inimene on halb, suunab mängujuht pöidlaga alla. Sellega saab ajajooksul politsei teada, kes on Maffia ja saab teda päeval süüdistada. Mängujuht äratab üles arsti. Arst valib välja inimese, keda ta arvab, et on tapetud. Mängujuht jätab selle meelde. Kui inimene, kelle arst välja valis, on õige (tapetud), siis suunab mängujuht pöidlaga üles ja inimene on ravitud. Kui inimene on vale(elus) siis ta suunab pöidlaga alla.

Päev[muuda | muuda lähteteksti]

Kui inimene, keda Maffia tappis on surnud (arst ei saanud teda ravida) räägib mängujuht näiteks: "On nejapäeva hommik ja ajalehtedes kirjutatakse, et tapetud on Eva. Seega Eva, ole hea sa pead mängust lahkuma.." Kui inimene, keda Maffia tahtis tappa, kuid arst ravis ta terveks(on elus) räägib mängujuht järgmiselt(näiteks): "On neljapäeva hommik ja ajalehtedes kirjutatakse et Maffia tappis Eva. Kuid arst suutis ta terveks ravida. Seega, Eva jääb mängu."See järel hakatakse üksteisega rääkima ja arutama, kes on Maffia, sest Maffia on kõigile halb. Mida ta tundis kui oli öö, kas ta tundis, et tema kõrval keegi liigutas kui oli Maffia/politsei/arsti aeg. Sealhulgas räägib ka Maffia, sest keegi tema puhul ei tohi keegi teada saada, et ta on Maffia,sest sel juhul hääletatakse teda kohe välja. Maffia peab sulanduma teistega kokku, ja näitama teistele, et ta on hea. Päeva jooksul saab anda teistele ainult kolm ametlikku süüdistust.See tähendab, et keegi kahtlustab kedagi, et ta on Maffia. Üks inimene saab anda ainult ühe süüdistuse (kui politsei sai teada, et tema on Maffia,ei tohi ta öelda, et ma sain teada,et tema on maffia sest ma olen politsei). Seejärel hakatakse välja hääletama, kedagi, keda kahtlustatakse, et on Maffia.

Kokkuvõte[muuda | muuda lähteteksti]

Mängu mõte – tavakodanikud, arst ja politsei peavad teada saama ja nuputama, kes on Maffia ja peavad ta välja hääletama. Maffia ülesanne – peab end kaitsma, ja tapma niikaua, kuni tal on peale tema mängus kaks inimest, siis on Maffia mängu võitnud. Politsei ülesanne – peab süüdistama arvatud Maffiat ja heal juhul ta välja hääletama. Arsti ülesanne – peab ravima tapetud inimesi ja heal juhul Maffia välja hääletama. Linnakodanikude ülesanne – peab välja uurima Maffia ja teda mängust välja hääletama.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]