Madis Nurms

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Madis Nurms (sündinud 13. juunil 1984 Tallinnas) on eesti vabakutseline teatrikunstnik.

Hariduskäik[muuda | muuda lähteteksti]

Lõpetas 2009 Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia magistrantuuri uurimusega "Postmodernistlik eklektika ooperilavastuste stsenograafias" (juh. Katrin Kivimaa ja Lilja Blumenfeld) ning 2007 Tallinna Ülikooli reklaami ja imagoloogia eriala bakalaureusetööga „Imidžikujundus ooperilaval” (juh. Linnar Priimägi)

Varem on ta lõpetanud Tallinna Ülikooli meediaõpetuse lisaeriala (2006) ning täiendanud end graafilise disaini alal Eesti Kunstiakadeemias Kristjan Mändmaa juhendamisel (2005 ja 2006) ning Peterburi Humanitaar- ja Sotsiaalteaduste Ülikoolis (2007).

Töökäik ja tegevus teatris[muuda | muuda lähteteksti]

Aastast 2003 on kuulunud Pärnu Rahvusvahelise Ooperimuusika Festivali PromFest korraldusmeeskonda, aastatel 2004–2009 töötas ta XXI Sajandi Orkestri meediajuhina. 2007. aastal pälvis ta Hansapanga arenguprogrammi stipendiumi.

Suuremate erialaste töödena on valminud kunstnikutöö ooperitele "Tsaari mõrsja" Pärnu teater Endlas (2011, lavastaja Teet Kask); "Attila" Pärnu teater Endlas (2011, lav. Üllar Saaremäe); "Thais" Pärnu teater Endlas (2009, lav. Mai Murdmaa); "Carmen" Pärnu teater Endlas (2007, lav. Marko Matvere); kunstnikutöö tantsulavastustele "Kratt" (2015, lav. Marina Kesler), "GO – mäng kahele" (2014, lav. Teet Kask) ja "Ohlala...Ça s’est passé comme ça" (2012, lav. Tõnu Veiler; lava- ja valguskujundus maailmakuulsa soprani Barbara Hendricksi soolokontserdil Pärnu Kontserdimajas (2007), PromFesti finaalkontserdi valguskujundus (2007 ja 2009), PromFesti Kevadise Ooperigala valguskujundus (2006) ja Puccini Gala lavakujunduse kontseptsioon (2008).

2015. aastal tegi Nurms lavastajadebüüdi Vanemuise teatris Giuseppe Verdi ooperiga "Aida".[1][2]

Töid väljaspool Eestit: "Nahkhiir" 25 Belgia ja Hollandi teatris ning Bulgaaria Burgase ooperiteatris (2011, lavastaja Hans Nieuwenhuis); "Tsaari mõrsja" ja "Attila" Kaunase Riiklikus Muusikateatris; 2009 aastal abikunstnik Maastrichti Opera Zuid ooperi "Dido ja Aeneas" lavastuse juures (lav. Hans Nieuwenhuis). Samal aastal valguskunstnik Jean Kalmani assistent Brüsseli Théâtre Royal de la Monnaie ooperite "Iphigénie en Aulide" ja "Iphigénie en Tauride" väljatoomisel (lav. Pierre Audi). 2016. aastal assistent Komische Oper Berlin lavastuse "Die Perlen der Cleopatra" juures (lav. Barrie Kosky).

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Madis Nurms on ka akvarist. Aastal 2012 andis kirjastus Pegasus välja tema kirjutatud raamatu "Gupi. Akvaariumi tilluke vääriskivi", milles autor kirjeldab laialt gupide aretamist, geneetikat jne.

Nurms ja dirigent Erki Pehk olid esimene meespaar Eesti Vabariigi Presidendi vastuvõtu ajaloos.[3] Tema abikaasa on ameerika dirigent Adam Benzwi.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. PromFest kõrvutab "Aidat" tänapäevaga. Pärnu Postimees
  2. ERR uudised - Madis Nurms: meie "Aida" kannab rahusõnumit
  3. Esimest korda oli presidendi vastuvõtul eesti meespaar

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]