Maailma Majandusfoorum

Allikas: Vikipeedia
Maailma Majandusfoorumi asutaja ja tegevjuht Klaus Schwab 2008. aasta Davosi tippkohtumisel

Maailma Majandusfoorum (inglise keeles World Economic Forum, WEF) on Šveitsi mittetulundusfond, mida teatakse eelkõige seoses selle korraldatud tippkohtumisega Davosi mägikuurordis Šveitsi idaosas iga aasta jaanuaris.

Foorumi üritustel kohtuvad rahvusvahelised äriliidrid, maailma tipp-poliitikud, intellektuaalid ja ajakirjanikud, arutades maailma ees seisvaid küsimusi, muuhulgas ka tervishoiu ja keskkonnahoiu vallast.

Lisaks tippkohtumistele avaldab Maailma Majandusfoorum uurimisraporteid. Samuti korraldab see "Uute tšempionite iga-aastasi kohtumisi" (Annual Meeting of the New Champions) Hiinas ning piirkondlikke üritusi. 2008. aastal olid nende seas kohtumised Euroopas, Kesk-Aasias, Ida-Aasias, Aafrikas, Lähis-Idas, Venemaa tegevjuhtide ümarlaud ning Maailma Majandusfoorum Ladina-Ameerika teemal. 2008. aastal alustas fond ka ülemaailmse agenda teemalisi tippkohtumisi (Summit on the Global Agenda) Dubais.

2011. aasta Davosi tippkohtumine toimus 26.–30. jaanuaril.

Organisatsioon rajati 1971. aastal Euroopa Juhtimisfoorumi (inglise keeles European Management Forum) nime all. Praeguse nime sai see 1987.

Maailma Majandusfoorumi asutaja ja tegevjuht on Klaus Schwab.

Maailma Majandusfoorumi peakorter asub Šveitsi Genfi kantoni Cologny vallas.

Uurimisraportid[muuda | muuda lähteteksti]