Louhi (miiniveeskja, 1916)

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Miiniveeskja ”Louhi”
Miiniveeskja ”Louhi”
Teenistuskäik
Naval Ensign of Russia.svg Venemaa Keisririik
Nimi Miiniveeskja Voin
Минный заградитель ”Воин”
Teenistuskäik
Military Flag of Finland.svg Soome
Nimi alates aprill 1918.a.: M-1
alates 1939.a.: Miiniveeskja ”Louhi”
Ehitaja Kolomna tehas
Saatus Uputatud U-370 poolt 12. jaanuaril 1945, Läänemerel Russarö saare lähedal,
koha koordinaadid
59°40'01.2"N 23°04'58.8"
59° 40′ 0″ N, 23° 5′ 0″ E
Laeva üldandmed
Veeväljasurve 640/776 t
Pikkus 46 m
Laius 8 m
Süvis 2,3 m
Peamasinad 3 auruturbiini
Kiirus 10 – 12 sõlm (18–22 km/h)
Relvastus Suurtükke:
2x75 mm/50
Alates 1939.a. suurtükke:
2 × 75-мм/50,
õhutõrje kuulipildujaid:
2 × 40-мм/39,
Madsen kuulipildujaid:
1 × 20/60,
Miine: 150 tõkkemiini


Louhi, esialgse nimega Voin — oli Vene keisririigi sõjalaevastiku ja alates 1918. aastast kuni 12.01.1945 Soome mereväe miiniveeskja. Lasti vette 1916. a. Kolomnas. Seoses 7. novembril 1917.a. asetleidnud revolutsioonisündmustega laeva meeskond läks üle nõukogude võimu poolele. Laev jäeti Helsingi sadamasse 12. aprillil 1918.a. ja võeti 20.aprillil Soome laevastiku koosseisu, kus sai nimeks M-1 (Miinilaev 1). Hiljem, detsembris 1939.a. anti miiniveeskjale isikulisem nimi – Louhi. Saabudes 12.jaanuaril 1945 miinivälja rajamisoperatsioonilt ”Louhi” uppus Saksa allveelaeva U-370[1] akustilise torpeedorünnaku tagajärjel ja surma sai 11[2], mõningate andmete kohaselt[3] 10 meeskonnaliiget.

Vene mereväest Soome laevastikku[muuda | muuda lähteteksti]

Miiniveeskja ”Voin” konstrueeriti ja ehitati I maailmasõja ajal Kolomnas, Moskva lähedal, kust toodi Venemaa keisririigi Balti laevastikku Läänemerele ja sooritas siin veel enne sõja lõppu meremiinide paigaldamisoperatsioone. Laev oma aeglase sõidukiiruse, meresõiduks puudulike tehniliste omaduste ja ebapiisava miiniteki poolest ei õieti kohanenud miinide transportimiseks. 1918. aasta aprillis viimaste Vene sõjalaevade lahkudes Soomest, ”Voin” jäeti Helsingi sadamasse ja võeti uuesti kasutusele Soome vastloodud laevastiku poolt, kus sai nimeks M-1 (Miinilaev 1) ja oli tolleaegne suurim miinilaev. Selle nime all laev on rohkem tuntud erioperatsioonide ujuvbaasina ehk mereväe abilaevana allveelaevadele, miinitraaleritele, torpeedokaatritele jt. väiksematele sõjalaevadele.

Finnish submarines

Rahu periood[muuda | muuda lähteteksti]

Suvel 1919. aastal M-1 sooritas peamiselt kaugemate miinitõkete loomise ülesandeid ja kontrolli strateegiliselt oluliste piirkondade üle Läänemere idaosas, Soome lahe Koivisto maakonna rannikuvetes, kuhu rajati kahes liinis 50-st M/12 –meremiinist tõke julgeoleku tagamiseks briti torpeedokaatrite diviisile. Briti eriväeosa oli määratud võitlema Nõukogude Venemaa sõjalaevade vastu kuni Tartu rahu sõlmimiseni 14. oktoobril 1920, mis lõpetas Soome kodusõjaga seoses alganud sõjaseisukorra, mille jooksul Nõukogude võim oli toetanud Soome kommuniste.

Talvesõja periood[muuda | muuda lähteteksti]

Talvesõja süttides 1939. aastal Soome laevastiku sõjalises kaitses ja meresõja valmiduses oli mitmeid puudujääke ning mereväe esmast iseseisvat kaitsevõimet tagav miiniveeskamisvõimekus oli nõrga tasemega. [4] Sama aasta septembris Ahvenamerel teenistust alustanud M-1 oli Soome laevastiku üks tõhusamaid miinilaevu. Vene keisririigilt Helsingisse (kuus S-klassi ja kaheksa C-klassi torpeedokaatrit), Porisse (suurtükilaevad Klas Horn ja Matti Kurki) ning Turusse ( Giljak, patrull-laevad Tshirok ja Filin, 5 T-klassi miinipaati) jäänud pärandi, Soome laevastiku oma sõja- ja allveelaevade ning erandkorras kasutusele võetud tsiviillaevade hulgast üksnes M-1 oli suuteline sooritama laialdasi miinitraalimis- ja miinitõkete loomisoperatsioone.

Louhi.gif

Detsembris 1939.a. M-1 sai nimeks Louhi ning laev määrati koguni nõukogude allveelaevadele Põhjalahte läbipääsu tõkestamis- ja mereteede blokeerimisülesannetesse. Talvesõja ajal veesatud 1900-st lõhkekehadest umbes kolmandiku transportis ja laskis vette Louhi. Teadaolevate andmete kohaselt Louhi poolt detsembris 1930.a. Ahvenamaa läänepiiril asuva Märketi väina paigaldatud meremiinile sõitis järgmise aasta 3. jaanuaril allveelaev S 2. Talvesõja lõppedes ja jää sulades jätkati Soome lahel miiniveeskamisi kaitseks Nõukogude armee võimalike randumiste eest.

Jätkusõja periood[muuda | muuda lähteteksti]

Jätkusõja alates Soome laevastiku mineerimisvõimekuse tase oli märgatavalt kõrgem. 1941. aasta kevadel oli ehitatud kaks kaasaegsemat miinilaeva ja miiniarsenal oli kasvanud. Kasutusele oli võetud miinidest kõige ohtlikumad, sakslaste uusima tehnoloogia kohased magnetilised miinid, mis lõhkevad magnetilisest jms. impulssist või väljast ning ilma et raudlaev neid puudutaks. Soome oli käivitanud oma miinitoodangu. Täienesid ja arenesid nii miiniväljade kavad, miinid kui ka miinide veeskimise võimalused. Samuti ei olnud kasutatud miinide arv väike, kui võtta arvesse, et koos Saksa laevastikuga kaeti Tallinn ( Naissaare) – Porkkala liini lõunapoolne osa, mis koos allveelaevade rannikukaitsega põhjustas suuri kaotusi nõukogudelaevastikule 1943. aasta suve lõpus.

Seejärel kui laevastiku poolt miiniväljade tugevdamisest peamiselt vastutasid miiniveeskjad Riilahti ja Ruotsinsalmi, vananenud Louhi jäi tagataustale. Louhi tegutses rohkem ujuvbaasina või kaubalaevade saatjana.

Louhi uppumine[muuda | muuda lähteteksti]

Louhi saatuseks kujunes Lapi sõja aegne mineerimisoperatsioon Hankost lõunapool Saksa laevastiku sõjalaevade manöövri- ja tegevusvabaduse piiramiseks, merehõive takistamiseks ja võitlusvõime kahjustamiseks. Olles koos Ruotsinsalmi nimelise miinilaevaga ja nõukogude patrull-laevade kaitse all tagasiteel Hanko sadamasse, Russarö majakast 7,5 meremiili kaugusel, kohas koordinaatidega 59°40'01.2"N 23°04'58.8"E[5][6] Louhi ahtris toimus plahvatus ja laev vajus 2 minutiga 40 meetri sügavusse. Louhi uppumise põhjuseks esialgu arvati kas soomlaste enda poolt 1941.aastal või sakslaste 1944. aastal paigaldatut meremiini. Lõpuks leitud laevavraki lähemate uuringute tulemusena kalduti arvama, et Louhi masinaruumi kohale poordi oli tulnud Saksa VIIC-klassi allveelaeva U-370 torpeedo[1][2], millest leidub märge Saksa arhiiviandmetest.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]