Loovustuba

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Loovustuba on esimene beebidele ja väikelastele loovharidust pakkuv huvikool Eestis
Loovustoa loovustunnis
Loovustoa loovustund KUMU kunstimuuseumis

Mittetulundusühing Loovustuba pakub beebidele ja väikelastele loovat ja arendavat tegevust Eestis alates 2002 aastast. Esimene loovharidust pakkuv huvikool Eestis. Loovustuba korraldab loovustunde lastele alates 6 elukuust.

Nime sai Loovustuba kaugetel aegadel, kui esimesed rühmad kogunesid Tallinnas Kodulinna majja ja pr. Tiina Mägi meid loovustoaks ristis.

Loovustoa kaubamärgi looja ja metoodika autor on Christina Lään.

Loovustoa suurimad kaasautorid, loojad ja õppejõud on Caroline Pajusaar, Kai Libe, Nataly Vest, Tagli Pitsi, Priit Pajusaar, Tamara Lään.

2003. aastal jõudis Loovustoa idee ja metoodika Soome Pori Kunstimuuseumi lastekultuurikeskusesse ja koostöös Päivi Setälaga sündis soomlaste oma värvikümblus, mis pani aluse Soome beebide loovustundidele.


Loovustuba pani aluse Eesti loovusharidusele 2000 aastate alguses. Olles teerajajaks ka beebihariduse valdkonnas. Seni töötasid Eesti beebikoolides muusika ja võimlemisrühmad kuni 3 aastastele lastele ning tänu Loovustoale alates 2002 aastast alustati Eestis loovustundidega väikelastele. Kuni 3 aastaste laste Loovustoa loovustundide metoodika ja struktuur on ainulaadsed. Nende eesmärk on väikelaste käelise tegevuse arendamine ja füüsilise keha ettevalmistamine keerulisemateks protsessideks. Käelise tegevuse kõrval on tähtsal kohal visuaalkunsti elementide tundmaõppimine. Väiksed lapsed alustavad varakult värviõpetuse ja kunstiajaloo alustega, töötavad MÕK ja keelekümbluse parimaid meetodeid rakendades: loovustunnid toimuvad spetsiaalsetes õpperuumdies, õues, asutustes ja muuseumides. Loovustoa õppemeetodid käivad ajaga kaasas. Meie rühmades on NUTI kaasaegsed lahendused, alustame varakult ja õpime samm sammult koos video, animatsiooni ja robootika kaasabil. Loome ise ja õpime kasutama.

www.loovustuba.ee


https://epl.delfi.ee/eesti/beebide-loovustuba-sundis-perekooli-foorumis?id=50945920

Päkapiku voolimine on jõukohane igale lapsele

VIDEO! Beebipäevik: Henri ja Jasperiga loovustoas