Liam Lawson

Allikas: Vikipeedia
Liam Lawson (2022)

Liam Lawson (sündinud 11. veebruaril 2002 Hastingsis) on Uus-Meremaalt pärit võidusõitja. Red Bull Junior Teami liige võitis ta 2019. aastal Toyota Racing Seriesi.

Elukäik[muuda | muuda lähteteksti]

Liam Lawson sündis Hastingsis ja kasvas üles Pukekohes. Ta hakkas kardisporti harrastama seitsmeaastaselt, enne kui läks 2015. aastal üle üheistmelistele. 2016. aastal siirdus ta Uus-Meremaa Vormeli Esimese Meistrivõistlustele ja saavutas võidu, mis võimaldas tal nimetada aasta parimaks uustulnukaks. Järgmisel hooajal purustas ta NZ F1600 meistrivõistluste sarja, võites meistrivõistluste viieteistkümnest osavõistlusest neliteist, saades vahetult enne oma viieteistkümnendat sünnipäeva kõigi aegade noorimaks Vormel Fordi meistriks.

2017. aastal siirdus ta kogenud Ken Smithi koolitatud ja nõustatuna Austraalia Vormel 4 Meistrivõistlustel sarja, saavutades esimesel aastal teise koha. Euroopasse saabus ta koos Van Amersfoort Racinguga 2018. aastal, Vormel 4 Meistrivõistlustel konkurentsitihedamal Saksamaa Vormel 4 Meistrivõistlustel. Kolme võiduga oli ta taas teine, edestades juba kolmandal hooajal Lirim Zendelit. seda distsipliini.

2019. aasta alguses, jaanuaris ja veebruaris toimunud M2 Competitionis võistlusel, võitis ta Uus-Meremaal Vormel 3 autodega meistritiitli Toyota Racing Series pärast pikka duelli kaasmaalase Marcus Armstrongiga, võites ka Uus-Meremaa Grand Prix. Red Bull Junior Team värbas ta kohe. Aasta jooksul teeb ta topeltprogrammi, osaledes MP Motorspordiga FIA Vormel 3 Meistrivõistlustel ja Motoparkiga Euroformula Openil. Euroformula asemeister, tema hooaeg FIA rahvusvahelises F3-s on keerulisem, kus ta tõuseb vaid kahele poodiumile, saavutades üldarvestuses üheteistkümnenda koha.

2020. aasta alguses naasis ta oma kodumaale Toyota Racing Seriesi võistlusele. Hooaeg taandub võitlusele tiitli nimel Igor Fraga vastu. Hooaja viimasel võistlusel pidi Uus-Meremaa kaitsev sõitja lõpuks kummardama, saavutades Uus-Meremaa Grand Prix kolmanda koha ja teise koha, Fragast kuue punktiga maha. Samal ajal kinnitab ta Hitech Grand Prix’lt koos Max Fewtrelli ja Dennis Haugeriga FIA Vormel 3 2020. aasta hooajaks.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]