Koordinaadid puuduvad! Aita lisada (?)

Kuuste Põhikool

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Kuuste kool

Kuuste Põhikool asub Vana-Kuustes, 16 km kaugusel Tartust ja 6 km kaugusel Kambjast.

Koolihooneks on endise Vana-Kuuste mõisa härrastemaja.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Vana-Kuuste vallas Sipel avati külakool seoses Liivimaa kindralkuberner George Browne'i 1765. aastal väljaantud koolikorralduse kavaga.

1903 sai uueks nimeks Vana-Kuuste 2-klassiline ministeeriumikool ning õppeasutusele lisandus peagi üsna suur raamatukogu. 1920ndail sai koolist Sipe 6-klassiline algkool.

Teise maailmasõjaga kaasnesid suured kahjustused. Hävisid nii kõrvalhooned, kaev kui ka õunaaed ning koolimajas peatunud punasõdurid hävitasid mööbli, õppevahendid, raamatukogu ja kooli arhiivi. Õppetöö jätkus taas 1945. aastal Sipe Mittetäieliku Keskkooli nime all, aga seoses õpilaste arvu vähenemisega muudeti kool 1950. aastal Sipe Algkooliks.

1951 toodi õppeasutus üle Vana-Kuuste mõisahoonesse ja uueks nimeks sai Kuuste 7-klassiline kool. 1. klass jäi siiski veel kuni 1961. aasta suveni Sipele. Samasse paika püstitati 2000. aastal mälestuskivi tähistamaks hariduselu algust Vana-Kuuste vallas.

1959 muudeti kool 8-klassiliseks. Õpilaste arvu oli pöördunud kasvule ja seetõttu tekkinud ruumikitsikuse tõttu rajati koolile nelja klassiruumiga juurdeehitis, mis valmis 1967. aastal. Samasse perioodi jäi ka mõisapargi korrastamine ja spordiväljakute rajamine. Tunnustamaks tööd pargi korrastamisel nimetati kool 1966. aastal parimaks kooliks looduskaitse alal.

Aastal 2000 pälvis kool tunnustuse "Kauni kodu konkursil". Alates 2001. aastast asub koolimajas ka Kuuste Raamatukogu.

Direktorid[muuda | muuda lähteteksti]

Vana-Kuuste mõisahoone.JPG

Kuuste kooli direktorid läbi aegade:

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]