Kristiina Heinmets-Aigro

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Riigikogu liikme kandidaat Harju- ja Raplamaal Kristiina Heinmets-Aigro

Kristiina Heinmets-Aigro (sünninimi Kristiina Heinmets; sündinud 13. augustil 1978 Tallinnas) on Eesti poliitik, telesaatejuht, produtsent.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

1996. aastal lõpetas Kristiina Heinmets-Aigro Tallinna Prantsuse Lütseumi ja Tallinna Jakob Westholmi muusikakooli klaverieriala. Seejärel asus ta õppima Eesti Kõrgemasse Kommertskooli rahvusvahelist majandust. 2003. aastal lõpetas cum laude Kristiina Heinmets-Aigro Concordia Ülikooli meediateaduskonda.

Eneseteostus[muuda | muuda lähteteksti]

Miss ja modell[muuda | muuda lähteteksti]

1997. aastal võitis Kristiina Heinmets-Aigro Eesti Miss Estonia tiitli. Seejärel jõudis ta esimese eestlannana Miss Universum iludusvõistlustel TOP10 hulka.

Saatejuht ja produtsent[muuda | muuda lähteteksti]

Kristiina Heinmets-Aigro on juhtinud mitmeid telesaateid, millest suurimad on olnud rahvusvahelised teleprojektid nagu "Tantsud Tähtedega" ja "Eesti Talent". 10 aasta vältel on ta olnud üks produtsentidest heategevuslikule telesaatele "Eestimaa Uhkus", kus tunnustati heategusid teinud Eestimaa inimesi. Kristiina Heinmets-Aigro on kuulunud kahel korral TV3 uudistetoimetusse - üliõpilasena praktikandina ning ligi kolm aastat telekanali kultuuri ja moeuudiste toimetajana.

Poliitik[muuda | muuda lähteteksti]

Kristiina Heinmets-Aigro astus 1998. aasta sügisel koos Kadri Simsoni ja Jüri Ratasega Keskerakonda ja erakonna noortekogusse[viide?]. 2018. aasta sügisel võttis ta Jüri Ratase kutse[viide?] kandideerida Riigikokku 2019. aasta Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas. Ta kogus 222 häält.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ta abiellus 3. juulil 2004 Aivar Aigroga. Neil on kaks poega ja tütar.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Kristiina Heinmets-Aigro Facebookis

Kristiina Heinmets-Aigro Instagramis

Meedias[muuda | muuda lähteteksti]