Kristiina Heinmets-Aigro

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Kristiina Heinmets-Aigro

Kristiina Heinmets-Aigro (sünninimi Kristiina Heinmets; sündinud 13. augustil 1978 Tallinnas) on Eesti poliitik, teleajakirjanik, produtsent.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

1996. aastal lõpetas Kristiina Heinmets-Aigro Tallinna Prantsuse Lütseumi ja Tallinna Jakob Westholmi muusikakooli klaverieriala. Seejärel asus ta õppima Eesti Kõrgemasse Kommertskooli rahvusvahelist majandust. 2003. aastal lõpetas cum laude Kristiina Heinmets-Aigro Concordia Ülikooli meediateaduskonda.

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Miss ja modell[muuda | muuda lähteteksti]

1997. aastal valiti Kristiina Heinmets-Aigro Eesti Miss Estoniaks. Seejärel jõudis ta esimese eestlannana Miss Universum iludusvõistlustel TOP10 hulka.

Teleajakirjanik ja produtsent[muuda | muuda lähteteksti]

Kristiina Heinmets-Aigro on juhtinud telesaateid, millest suurimad on olnud rahvusvahelised koostöösaated nagu "Tantsud tähtedega" ja "Eesti talent". 10 aasta vältel on ta olnud heategevusliku telesaate "Eestimaa uhkus", kus tunnustati heategusid teinud Eestimaa inimesi, üks produtsente. Kristiina Heinmets-Aigro on kuulunud TV3 uudistetoimetusse juba üliõpilasena praktikandina kui ka hiljem ligi kolm aastat telekanali kultuuri ja moeuudiste toimetajana.

Poliitik[muuda | muuda lähteteksti]

Kristiina Heinmets-Aigro astus 1998. aasta sügisel Keskerakonda ja erakonna noortekogusse[viide?]. 2018. aasta kandideeris ta Riigikokku 2019. aasta Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas. Ta kogus 222 häält ega osutunud valituks.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ta abiellus 3. juulil 2004 Aivar Aigroga. Neil on kaks poega ja tütar.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]