Mine sisu juurde

Kood/Jõhvi tehnoloogiakool

Allikas: Vikipeedia

Kooli idee ja käivitamine

[muuda | muuda lähteteksti]

Tehnoloogiakooli loomise idee sai 2020. aastal alguse ettevõtjate Marek Kiisa, Taavet Hinrikuse, Martin Villigu ja Rainer Sternfeldi aruteludest, et kuidas leevendada tuhandete tarkvaraarendajate puudust ja pakkuda inimestele soodsat ning praktilist tehnoloogiaharidust.

Kool asutati riigi ja eraisikute koostöös, selleks saadi toetust Riigi Tugiteenuste Keskuse ja Rahandusministeeriumi loodud Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise voorust. Kooli arendusse andsid oma panuse kümned eraisikud ning sellised ettevõtted ja organisatsioonid nagu Bolt, Wise, SEB, LHV, Superangel, Astrec Data, Pipedrive, Asutajate Selts, Heateo Haridusfond ja Startup Estonia.[1]

Kooli nimeks valiti kood/Jõhvi, mis võimaldab kasvada Eestis kui tulevikus ka väljapoole.

kood/Jõhvi

[muuda | muuda lähteteksti]

Tehnoloogiakoolis pakutakse praktilist täiendharidust üle 18-aastastele inimestele, kellel on põhiharidus ja kes läbivad koolis 3 nädalased sisseastumiskatsed. Tegemist on kaheaastase platvormipõhise intensiivõppega, kus iga õpilane liigub edasi oma tempos, lahendades süsteemi poolt etteantud ülesandeid, mis seovad omavahel teooria ja praktika. Koolis ei ole õpetajaid, vaid õpitakse gruppides ja grupitööna kontrollitakse ka teiste õpilaste esitatud projektide vastavust lähteülesandele.

2021. aastal kandideeris kooli üle 3000 inimese[2]. Õppetööd alustati 2021. aasta sügisel Sillamäe Kutsehariduskeskuse ruumides. Samal ajal alustati Jõhvis oma koolihoone renoveerimist. Kooli asukohaks valiti just Jõhvi, et mitmekesistada Ida-Virumaa haridusmaastikku ja pakkuda kohalikele inimestele ja regioonile tervikuna uusi arenguvõimalusi.

Esimene lend lõpetas kooli 2023. aasta sügisel.[3] Igal aastal võetakse kooli vastu 250–400 õpilast.

Kooli juhtimine ja koolihoone

[muuda | muuda lähteteksti]

Kooli haldab MTÜ Tuleviku Tehnoloogiaharidus, mille asutajad on Taavet Hinrikus, Marek Kiisa, Mari-Liis Kitter, Maarja Pehk, Merlin Seeman, Rainer Sternfeld, Ede Tamkivi ja Martin Villig.

Jõhvi õppehoone valmis 2022. aasta sügisel. Hoones on õppekohti 450 inimesele ja õpilaskodu 150 õppijale. Riigi ja erainvestorite toel vana maja moodsaks õppehooneks muutmine läks koos sisustusega maksma 5,3 miljonit eurot.[4]

2021. aasta kevadel valiti koolijuhtideks Karin Künnapas ja Elle-Mari Pappel-Näks.[5] 2024. aasta aprillist on tegevjuht Lauri Haav.[6]

  1. ERR (30. oktoober 2020). "Tuntud ettevõtjad rajavad Jõhvi iseõppel põhineva tehnoloogiakooli". ERR. Vaadatud 4. veebruaril 2024.
  2. "Jõhvi tehnoloogiakooli kandideerib üle kolme tuhande inimese". Põhjarannik. 11. juuni 2021. Vaadatud 4. veebruaril 2024.
  3. "kood/Jõhvi sai esimesed lõpetajad. Kuus neist läbis kooli vähem kui aastaga". DigiPRO. 25. september 2023. Vaadatud 4. veebruaril 2024.
  4. ERR, Rene Kundla, Jõhvi | (1. detsember 2022). "Jõhvi IT-kooli maja sai valmis". ERR. Vaadatud 4. veebruaril 2024.
  5. "Jõhvi tehnoloogiakool sai endale juhid". www.foundme.io. 5. märts 2021. Vaadatud 4. veebruaril 2024.
  6. "Jõhvi koodikooli uueks juhiks sai e-residentsuse endine juht". DigiPRO. 25. märts 2024. Vaadatud 29. märtsil 2024.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]