Kiviõli lipp

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Kiviõli lipp

Kiviõli lipp on Ida-Viru maakonnas asuva Eesti linna Kiviõli lipp.

Lipp on kinnitatud 20. mail 1992.

Lipu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Kiviõli linna lipuks on horisontaalselt kolmeks väljaks jagatud kangas. Sinine ülemine ja alumine pruun laid moodustavad kumbki 3/7 ning keskmine valge laid 1/7 lipu laiusest.

Lipu laiuse ja pikkuse suhe on 1:2 ning normaalsuurus on 80×160 sentimeetrit.

Kasutamise kord[muuda | muuda lähteteksti]

 1. Heisatav ja väljapandav linnalipp peab vastama Kiviõli põhimääruses toodud kirjeldusele ning olema terve ja puhas.
 2. Linnalipp heisatakse alaliselt linnavalitsuse ja linnavolikogu hoonel.
 3. Linnalipu võib heisata ettevõtete, asutuste ja ühenduste hoonetel ning elamutel Eesti riigilipu heiskamise päevadel. Linnalippu võib heisata avalikel üritustel, samuti perekondlike sündmuste puhul.
 4. Leina tähistamiseks heisatakse linnalipp leinalipuna. Neil juhtudel kinnitatakse lipuvarda ülemisse otsa 100 mm laiune must lint, mille mõlemad otsad ulatuvad kuni lipukanga alumise servani, või heisatakse lipp poolde lipumasti.
 5. Linnalipp heisatakse üksi või koos Eesti riigilipuga, samadel kellaaegadel. Üks lipp ei asenda teist.
 6. Linnalipp heisatakse hoone peasissekäigu juurde või mujale selleks sobivasse kohta kas lipuvardaga vastavasse hoidjasse või lipumasti. Maapinnalt tõusva lipumasti kõrgus on vähemalt kuus korda suurem, seinalipuvarda pikkus vähemalt kolm korda suurem lipu laiusest. Heisatud lippudel jääb lipukanga alumine serv maapinnast vähemalt kolme meetri kõrgusele.
 7. Kui linnalipp heisatakse koos Eesti riigilipuga, asub riigilipp lippude poolt vaadates paremal, linnalipp vasakul. Kui linnalipp heisatakse koos Eesti riigilipuga, mõne välisriigi lipuga ning maakondade, linnade ja valdade lippudega, siis lippude poolt vaadates asetseb paremal Eesti riigilipp, sellest vasakul välisriikide lipud prantsuskeelsete riiginimede tähestikulises järjekorras, seejärel maakondade lipud maakondade nimede järjekorras eesti tähestiku järgi, seejärel linnade ja valdade lipud linnade ja valdade nimede järjekorras eesti tähestiku järgi ja seejärel linnalipp vasakul äärel. Lipud peavad olema ühelaiused, iga lipp heisatud eri lipuvardasse või masti ja samale kõrgusele.
 8. Loa müügi eesmärgil vimplite valmistamiseks linnavapi või linnalipu alusel annab igakordselt linnavalitsus. Vimplite müügitulust kantakse 20% Kiviõli linna eelarvesse.
 9. Linnavalitsus võib anda loa linnalipu värvikombinatsiooni kasutamiseks ettevõtjate või asutuste ja ühenduste kirjablankettidel, reklaamplakatitel jne. lepingu alusel.
 10. Linnalippu võib vimpli kujul kasutada pidustustel, miitingutel ja demonstratsioonidel.
 11. Kasutamiskõlbmatuks muutunud linnalipp kuulub sündsal viisil hävitamisele.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]