Kitzbühler Horn

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kitzbüheler Horn
Vaade Kitzbüheler Hornile Hochgrubachi tsirkusorust Wilder Kaiseril
Vaade Kitzbüheler Hornile Hochgrubachi tsirkusorust Wilder Kaiseril
Kõrgus 1996 m
Asukoht Tirool, Austria
Ahelik, mäestik Kitzbüheli Alpid
Koordinaadid 47° 28′ 36″ N, 12° 25′ 51″ E
Kitzbühler Horn (Austria)
Kitzbühler Horn

Kitzbüheler Horn (ka Kitzbühler Horn) on mägi Kitzbüheli Alpides Tiroolis, Austrias; selle idapoolne külg asub Kitzbüheli nutika suusakuurorti lähedal. Ainult mõni meeter jääb puudu, et olla 'kahetuhandene'.

Tipus on 102 m kõrge TV torn, mis kuulub ORF-ile ja on tuntud kui Kitzbüheler Horni ülekandetorn (Sendeturm Kitzbüheler Horn). Harschbichl (1604 m) on alamtipp põhja pool, millele pääseb samuti ligi.

Turism[muuda | muuda lähteteksti]

Mäel on mitu köisraudteed ja gondeltõstukit ning siin on panoraamvaatega tasuline maantee Kitzbühelist. Nõlvadel on ka mitu mägivõõrastemaja. Niinimetatud Alpenhaus (1670 m) oli viimastel aastatel Austria velotuuri kuningliku etapi (Königsetappe) finiš. 1800 m kõrgusele on rajatud Alpide lilleaed (Alpenblumengarten), milles on nimest hoolimata mägitaimi üle kogu maailma. Igal aastal augustis toimub rahvusvaheline Kitzbühler Horni võidusõit. Marsruut kulgeb mööda 7,4 km pikust tasulist teed Alpenhausini. Selle maksimaalne kalle lõpujärgus on 22,4 %. Rekordiaega Alpenhausini hoiab Beat Bräu, kes läbis võistluse ajaga 29:11 minutit.

Samanimelise suusapiirkonna talispordi toetamiseks on ehitatud arvukalt tõstukeid. Sankt Johanni poole jääval küljel on mägikartide rada. Siin on väike mägijärv köisraudtee pooletee jaama juures. Mõlemad tipud on tihedalt külastatavad, mitte ainult matkajate, vaid ka maastikuratturite poolt tänu oma headele radadele.