Mine sisu juurde

Kitseküla raudteepeatus

Allikas: Vikipeedia
Kitseküla raudteepeatus
Kitseküla raudteepeatus
Koordinaadid 59° 25′ 11,1″ N, 24° 44′ 27,3″ E
Omanik AS Eesti Raudtee
Platvormid 2
Avatud 2008
Kaart

Kitseküla raudteepeatus on raudteepeatus Tallinnas Pärnu maantee viadukti ja Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuse lähedal. Kitseküla raudteepeatuses peatuvad Elroni elektri- ja diiselrongid. Piletihinnalt kuulub peatus I tsooni, mille piires liiklemine on tallinlasele tasuta.[1]

Kitseküla raudteepeatus asub Balti jaamast 2,9 km kaugusel.

Raudteepeatuses Balti jaama sõidusuunal väljuvad inimesed satuvad Tehnika tänavale. Tapa sõidusuunal väljuvad inimesed satuvad Jalgpalli tänavale. Mõlemalt sõidusuunalt saab treppide abil tõusta Pärnu maanteele, mis peatusest pisut ida pool viadukti abil raudtee ületab.

Peatuskoht jääb vaid 5-7-minutise kõnnaku kaugusele Vineeri bussi- ja trammipeatusest. Magdaleena haigla ja Lilleküla jalgpallistaadion jäävad kolmeminutise jalutuskäigu kaugusele. Samuti on läheduses Tallinna Ühisgümnaasium.[2]

Pärnu maanteel saab ümber istuda trammidele number 3 (Tondi–Kadriorg) ja 4 (Tondi–Lennujaam) ning bussidele number 5, 18 ja 36.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kitseküla raudteepeatus aastal 2009. Taamal Pärnu maantee viadukt.

Kitseküla raudteepeatus avati 10. novembril 2008. Peatus (samuti Urda ja Padula raudteepeatus) ehitati Euroopa Regionaalarengufondi projekti vahenditest.

2013. aasta suvel valmisid Kitsekülas uued 550 mm kõrgused täispikad perroonid, mis võimaldavad nüüd siseneda ja väljuda terve rongi ulatuses. 2008. aastal ehitatud 30 m pikkused perroonid lammutati. Peatuse nimi on pandud Kitseküla asumi järgi.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]


Eelnev peatus
Raudteepeatus idasuunalistel reisirongiliinidel
Järgnev peatus
Balti jaam
Kitseküla
Ülemiste