Keskööpäike (2018 film)

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Keskööpäike
Midnight Sun
Režissöör Scott Speer
Produtsent

Jen Gatien John Rickard

Zack Schille
Peaosades

Bella Thorne Patrick Schwarzenegger Rob Riggle

Quinn Shephard
Esilinastus 23. märts 2018
Riik USA
Ametlik veebileht
IMDb profiil

"Keskööpäike" on Ameerika 2018. aasta draamafilm, mille režissöör on Scott Speer ja stsenarist Eric Kirsten. Film põhineb 2006. aasta Jaapani samanimelisel filmil.

Filmis näitlevad Bella Thorne, Patrick Schwarzenegger ja Rob Riggle. Film räägib teismeliset tüdrukust, kellel on pigmentlaiksus (xeroderma pigmentosum). See on haigus, mille tõttu ei tohi ta viibida päikesevalguse käes. Kui ta kohtub poisiga, ei suuda ta otsustada,kas rääkida talle oma haigusest, või teeselda, et elab normaalset elu. Filmimist alustati 2015. aasta 12. oktoobril Vancouveris Kanadas. Filmi esilinastus oli Ameerika Ühendriikides 23. märts 2018.

Sisu[muuda | muuda lähteteksti]

17-aastast Katie Price'i on kaitstud varasest lapsepõlvest saati päikesevalguse eest. Tal on eluohtlik geneetiline haigus, mida põhjustab naha tundlikkus päikesevalguse vastu. Ta peab veetma kõik oma päevad toas, kus tema ainsateks kaaslasteks on parim sõbranna Morgan ja isa Jack. Katie maailm avaneb alles pärast päikeseloojangut. Iga õhtu läheb ta rongijaama, et reisijatele tervituseks kitarri mängida ja laulda.

Ühel ööl märkab teda tema armastatu Charlie, keda ta on 10 aastat oma magamistoa aknast salaja jälginud. Katie lahkub ootamatult, ja unustab oma märkmiku, mille Charlie enda kätte võtab. Ta naaseb järgmisel päeval, ja annab sellele Katiele. Ta kirjutab oma numbri Katie märkmikku. Katie kutsub poisi endaga peole, mida korraldab Morgani sõber Garver. Kuid pidu ei lähe nii hästi, kui plaanitud, nii et Charlie võtab kogu seltskonna endaga kaasa teisele peole. Peale pidu lähevad Charlie ja Katie sadamasse. Charlie räägib Katele, kuidas ta sai vigastuse, mis takistas tal saada stipendiumi California ülikoolis Berkeleys (ta oli purjus ja hüppas katuselt basseini, mille tõttu läks tal õlg paigast ära). Pärast seda õhtut hakkavad nad öösiti suvistel ekskursioonidel käima.

Vaatamata isa Jacki soovitusest ei ole Katie veel Charliele oma haigusest rääkinud. Charlie viib Kate ööks välja Seattle'isse, kus nad lähevad elava muusika kontserdile. Charlie soovil mängib tüdruk oma kirjutatud laulu ühel linnatänaval. Koju jõudnud, lähevad nad järve ujuma, hiljem süütavad randa lõkke, mille ääres end kuivatavad. Kui Charlie mainib päikesetõusu vaatamist, läheb Katie paanikasse ja jookseb kodu poole. Charlie kiirustab talle järele, võtab auto peale ning sõidutab koju, kahjuks nad ei jõua õigeks ajaks ja Kate viibib mõned sekundid päikesevalguse käes. Ta jookseb tuppa, kohe pärast seda jõuavad koju ka Morgan ja Jack. Charlie on segaduses ja seisab endiselt välisukse ees. Morgan räägib talle, et Katiel on xeroderma pigmentosum. Järgmine päev teevad arstid mõned proovid, Katie arst jõuab järeldusele, et neiu aju tõmbub kokku, ja on ainult aja küsimus, millal ta sureb.

Katie hakkab tundma oma sõrmedes torkeid, mis ei lase tal enam kitarri mängida. Ta ignoreerib Charlie sõnumeid, kuna ta ei taha poisile haiget teha. Lõpuks veenab Jack Katiet Charliega rääkima. Charlie tahab haigusest hoolimata temaga koos olla. Ühel õhtul üllatab Charlie Katiet, broneerides talle stuudiosse laulu salvestamise seansi. Katie otsustab laulda Charliest kirjutatud laulu. Katie räägib Charlile, et on teda 10 aastat oma toa aknast jälginud. Charlie mainib Katile, et läheb jahiga, mille eest ta suvel hoolitsema pidi, viimast korda sõitma. Kartes, et ta sureb, palub Katie oma isalt luba Charliga viimasele jahisõidule kaasa minna. Terve sõidu on Katie jahininas ja naudib päikesesoojust oma nahal, veetes oma viimased hetked koos Charliega.

Umbes kaks nädalat hiljem viskavad Jack, Morgan ja Charlie Katie tuha järve. Ühel päeval läheb Charlie Jackiga hüvasti jätma, tal on aeg ülikooli minna. Jack räägib, et tänu Katiele andis Berkley treener Charliele uue võimaluse. Ta annab Charliele ka Katie märkmiku. Tundes end Katie surmas süüdi, üritab Charlie vabandada. Jack lohutab teda, rääkides, et nad teadsid kogu aeg, et see, millal Katie sureb, on ainult aja küsimus. Autosse istudes paneb ta raadio mängima ja kuuleb Katie kirjutatud laulu, mille ta paar nädalat tagasi YouTube'i üles laadis. Laul sai kahe nädalaga üle kahe miljoni vaatamise. Ta helistab kohe Jakile, et too raadio tööle paneks. Charlie sõidab järve äärde, kus loeb viimast kirja, mille Katie talle kirjutas.

Näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

Tootmine[muuda | muuda lähteteksti]

22. juunil 2015 avalikustati, et Scott Speer hakkab tegema noorte romantilist draamafilmi "Keskööpäike", milles mängivad peaosi Patrick Schwarzenegger Charliena ja Bella Thorne Katiena.[2] Film põhineb 2006. aasta samanimelise Jaapani filmil. Seda rahastas Boies / Schiller Film Group, ja produtseerisid John Rickard ja Zack Schiller. 9. oktoobril 2015. aastal liitus filmimisega Rob Riggle, et mängida Katie isa Jacki.[3]

Filmimine[muuda | muuda lähteteksti]

Filmimist alustati 2015. aasta 12. oktoobril Vancouveris.[4][5]

Müügitulu[muuda | muuda lähteteksti]

2018. aasta 8. aprilli seisuga on "Keskööpäike" teeninud 9,2 miljonit dollarit Ameerika Ühendriikides ja Kanadas ning 8,4 miljonit dollarit teistes riikides, kogu maailmas kokku 17,6 miljonit dollarit.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]