Kaur Pennert

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kaur Pennert
Sündinud 10. veebruar 2001 (20-aastane)
Eesti Eesti, Paide
Päritolu Eesti
Elukutse koorijuht, pianist, organist
Pill klaver, orel, basskitarr, löökpillid, klavessiin, vokaal
Hääleliik bariton

Kaur Pennert (sündinud 10. veebruaril 2001) on eesti koorijuht, arranžeerija, organist ja pianist.

Kaur Pennert alustas muusikuõpinguid Paide muusikakoolis Ken Koemetsa löökpilliklassis. Õpingutele lisandusid ka orelitunnid pedagoog Olaf Lääne käe all ning süvendatum klaveriõpe pedagoog Astrid Sild juhendamisel. Aastatel 2017–2020 õppis ta Tallinna Muusikakeskkoolis koorijuhtimise erialal ning Hirvo Surva juhendamisel, mille lõpetas ta kuldmedaliga. Alates aastast 2020 jätkab Kaur Pennert oma õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koorijuhtimise erialal, kus tema juhendajaks on õppejõud Hirvo Surva.

Kaur Pennert on Tallinna Rotary Klubi Segakoori ning Virumaa Poistekoori dirigent alates 2018. aastast. Samuti tegutseb ta peadirigendina Paide Ühisgümnaasiumi Noortekoori juures ning Segakoor HUIK! koormeistrina.

Koostööd on ta teinud Tõnu Kaljuste, Rene Eespere, Pärt Uusbergi, Ingrid Kõrvitsa, Triin Ella, Janne Fridolini, Jaan Otsa, Kuno Kerge, Hirvo Surva ning paljude teiste korüfeedega. Kaur Pennert on väärtustatud koorilauljana oma professionaalse vokaaltehnika ning laialdase praktikakogemuse tõttu, kuid ka kammermuusikuna. Lisaks on ta üles astunud hulgaliselt erinevatel kontsertidel ja konkurssidel Eestis ja välismaal.

Kaur Pennert on hinnatud ansamblipartnerina sellistes koosseisudes nagu Tihvan BigBand, MaidEst, Tšellopoisid ja ka eri lauluvõistluste saatebändides. Ta on nõutud kontsertmeister üle Eesti, tihedam koostöö seob vokaalsolisti Grete Oolbergiga ning ansamblis Kolm Musketäri koos Tõnis Sarapi ja Silver Piirojaga.[1] Viimase ansambliga seotud projektid on osutunud edukaks, kontserte on antud SA Eesti Kontserdi Koolikontsertide programmi raames ning ka mujal Eesti suuremates kontserdisaalides.

Kaur on osalenud aktiivselt ka Paide noortevolikogus.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]