Katrin Siska

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Katrin Siska

Katrin Siska (sündinud 10. detsembril 1983 Tallinnas) on eesti muusik, ansambli Vanilla Ninja asutajaliige ja kohalik poliitik.

Ta on loonud popmuusikat ning olnud ka modell ja saatejuht.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Siska õppis Tallinna 21. Keskkoolis (inglise keele eriklassis)[viide?], kus oli ka hilisema ansamblikaaslase Piret Järvise pinginaaber[viide?]. Pärast gümnaasiumi lõpetamist asus ta õppima raamatupidamist Tallinna Majanduskoolis[viide?], kuid võttis poolteist aastat hiljem muusikutöö tõttu akadeemilise puhkuse. 2006. aasta sügisel astus Siska Audentese Ülikooli rahvusvaheliste suhete alale, ent siirdus 2008. aastal Tallinna Tehnikaülikooli õigusteaduskonda, mille ka lõpetas.[viide?]

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Töö saatejuhina[muuda | muuda lähteteksti]

2004. aastal võitis Siska telekanali TV3 noortesaate "ZTV" reporteriotsingu talendivõistluse "Teletalent 2004".[1] Ta on olnud "ZTV" erinurga saatejuht. Hiljem on ta juhtinud ühe saatejuhina TV3 ilusaadet "Pärlipeegel"[2] (2006), ehitus- ja remondisaadet "Nurgakivi" (oli ka selle produtsent, helilooja ja tunnusmuusika sisselaulja) ning Kanal 2 veespordisaadet "Navigare"[3].

Töö linnaametniku ja poliitikuna[muuda | muuda lähteteksti]

2008. aastal asus Katrin Siska tööle Tallinna linnakantselei referendina[viide?]. Sellel ametikohal oli tema ülesanne koguda linnavalitsuse liikmetele infot kultuuri, spordi ja noorsoopoliitika vallas, algatada neis valdkondades üritusi ning korraldada noorte-, spordi- ja kultuuriorganisatsioonide koostööd. Ta kirjutas ka linnapea Edgar Savisaare kõnesid ning korraldas tema visiite.

Korraldatud üritusi[muuda | muuda lähteteksti]

Linnaametnikuna olid Siska algatatud ja korraldatud projektide seas 2009. aastal lauluvõistlus "Tallinna laul" (kus osalesid teoste hulgas Uku Suviste, Ewert Sundja, Contra ja Jaan Pehk[4]) ja Tallinna kingituste konkurss linna meenete leidmiseks.

2010.-2011. aastal korraldas Siska üle-eestilise turneega valentinipäeva laulukonkursi, mille finaalkontsert toimus Nokia Kontserdimajas. Konkursil osalesid teiste seas Marilyn Jurman, Tõnu Raadik ja Alen Veziko, külalisbändina esines Traffic!.[5] Katrin oli ürituse projektijuht, programmijuht ja õhtujuht.

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Suvel 2009 astus Katrin Siska Keskerakonda ja Keskerakonna noortekokku. Sama aasta sügisel kandideeris ta kohalikel valimistel Pirital, kus kogus 245 häält ning asus tööle Pirita Halduskogu aseesimehena.

2009. aastal sai Siska Tallinna noortenõukogu ning Tallinna laste- ja noortesõbraliku linna komisjoni liikmeks. Märtsist 2010 töötab ta Lindakivi kultuurikeskuse direktorina.[6]

2011. aasta Riigikogu valimistel kandideeris Siska Keskerakonna nimekirjas, sai 250 häält ega osutunud valituks.

2011. aastast on ta ka Eesti Uisuliidu juhatuse liige.

Harrastused[muuda | muuda lähteteksti]

Kirjalik eneseväljendus[muuda | muuda lähteteksti]

2017. aastal hakkas Katrin pidama blogi ning YouTube'i kanalit Katrin Siska Channel, kus postitab regulaarselt pilte ja videoid enda treeningutest, reisidest ja põnevatest seiklustest.

2017. aasta sügisel ilmus Katrin Siska tervislike roogade retseptiraamat "Rõõm toidust. Püsi terve, energiline ja sale!".

Modellindus[muuda | muuda lähteteksti]

Siska tegeles kooli kõrvalt ja hiljem bändi ajal modellindusega, millega alustas juba 15-aastaselt. Ta on osalenud FIBIT-il ja teistel moeüritustel, reklaamides ja ajakirjades.

Siskale meeldivad ekstreemsport ja võimsad autod. Ta tegeleb joogaga, harrastab mitut spordiala ja armastab reisida.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Siska valdab vene[7], inglise, saksa, soome ning vähemal määral prantsuse ja hispaania keelt.[viide?]

Katrin Siskal on noorem õde Triin-Ketlin. Katrin Siska elab 2007. aastast koos Kristjaniga[8], neil sündis 20. juulil 2013 poeg Alexander.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Selene Rebane. "Vanilla Ninja Katrin sai ZTV püstolreporteriks" Õhtuleht, 5. märts 2004
  2. "Kes? Mis? Kus?" 2006, lk. 446
  3. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 5. märts 2016. Vaadatud 20. aprillil 2012.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  4. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 21. september 2011. Vaadatud 21. veebruaril 2012.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  5. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 20. september 2011. Vaadatud 21. veebruaril 2012.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  6. Tuuli Aug, Katrin Siska sai Lindakivi kultuurikeskuse direktoriks, Eesti Päevaleht Online, 17. märts 2010
  7. http://www.tallinnapostimees.ee/238117/katrin-siska-sai-lindakivi-kultuurikeskuse-direktoriks/
  8. "Kes? Mis? Kus?" 2008, lk. 449

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

  • katrinsiska.com – Katrin Siska blogi
  • youtube.com/user/theblogiblog – Katrin Siska Channel