Katrin Siska

Allikas: Vikipeedia
Katrin Siska

Katrin Siska (sündinud 10. detsembril 1983 Tallinnas) on eesti muusik, helilooja, modell ja saatejuht, ansambli Vanilla Ninja asutajaliige.

Siska õppis Tallinna 21. Keskkoolis (inglise keele eriklassis), kus oli ka hilisema ansamblikaaslase Piret Järvise pinginaaber. Pärast gümnaasiumi lõpetamist asus ta õppima raamatupidamist Tallinna Majanduskoolis, kuid võttis poolteist aastat hiljem muusikutöö tõttu akadeemilise puhkuse. 2006. aasta sügisel astus Siska Audentese Ülikooli rahvusvaheliste suhete alale, ent siirdus 2008. aastal õigusteaduskonda.

Töö saatejuhina[muuda | muuda lähteteksti]

2004. aastal võitis Siska telekanali TV3 noortesaate "ZTV" reporteriotsingu talendivõistluse "Teletalent 2004".[1] Ta on olnud ZTV erinurga saatejuht, Hiljem on ta olnud TV3 ilusaate "Pärlipeegel" üks saatejuhtidest[2] (2006), "Nurgakivi" saatejuht, produtsent, helilooja ja tunnusmuusika laulja ning Kanal 2 veespordisaate "Navigare" saatejuht[3].

Töö Tallinna linnas ja poliitika[muuda | muuda lähteteksti]

2008. aasta talvel asus Katrin Siska tööle Tallinna linnakantselei referendina. Sellel ametikohal oli tema ülesanne koguda linnavalitsuse liikmetele infot kultuuri, spordi ja noorsoopoliitika vallas, algatada neis valdkondades üritusi ning korraldada noorte-, spordi- ja kultuuriorganisatsioonide koostööd. Ta kirjutas ka linnapea Edgar Savisaare kõnesid ning organiseeris tema visiite.

Siska algatatud ja korraldatud projektide seas olid 2009. aastal muusikakonkurss Tallinna Laul, kus osalesid muuhulgas Uku Suviste, Ewert Sundja, Contra ja Jaan Pehk[4] ), ja Tallinna kingituste konkurss linna meenete leidmiseks.

Suvel 2009 astus Katrin Siska Keskerakonda ja Keskerakonna noortekokku. Sama aasta sügisel kandideeris ta kohalikel valimistel Pirital, kus kogus 245 häält ning asus tööle Pirita Halduskogu aseesimehena.

2009. aastal liitus Siska Tallinna noortenõukoguga ning Tallinna laste- ja noortesõbraliku linna komisjoniga. Märtsist 2010 töötab ta Lindakivi kultuurikeskuse direktorina.[5]

2010.-2011. aastal korraldas Siska üle-eestilise turneega valentinipäeva laulukonkursi, mille finaalkontsert toimus Nokia Kontserdimajas. Konkursil osalesid teiste seas Marilyn Jurman, Tõnu Raadik ja Alen Veziko, külalisbändina esines Traffic!. [6]. Katrin oli ürituse projektijuht, programmijuht ja õhtujuht.

2011. aasta Riigikogu valimistel kandideeris Siska Keskerakonna nimekirjas, sai 250 häält ega osutunud valituks. Keskerakonna üleriigilises nimekirjas asus ta lõpus.

2011. aastast on ta ka Eesti Uisuliidu juhatuse liige.

Modellindus[muuda | muuda lähteteksti]

Siska tegeleb aktiivselt ka modellindusega, millega alustas juba 15-aastaselt. Ta on osalenud FIBIT-il ja teistel moeüritustel.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Katrin Siska vanemad on Toomas Siska ja Jelena Bazarova, kes on Venemaalt pärit venelanna. Tal on õde Triin-Ketlin.

Siska valdab vene[7], inglise, saksa, soome ning vähemal määral prantsuse ja hispaania keelt.

2006. aasta lõpus tutvus Siska ärimees Kristjaniga, kellega ta veebruaris 2007 kolis kokku elama[8].

Siskal on kodus palju loomi: koer Richard Alfred Gregory (Richie), kass Juss, papagoi Yasha.

Kehakaunistustest on tal nabarõngas ja kõrvarõngad. Tema jalale on tätoveeritud tiiger ja alaseljale draakon. Siskale meeldivad ekstreemsport ja suured autod. Ta tegeleb joogaga ja armastab reisida.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]