Katie Price

Allikas: Vikipeedia
Katie Price (2004)
Katie Price moešõul (2009)

Katrina Amy Alexandria Alexis Infield Price (sündinud 22. mail 1978[1] Brightonis), tuntud ka kui Katie Price ja Jordan, on Suurbritannia modell, kirjanik ja laulja.

Katie sündis Amy (sündinud Charlier) ja Ray Infieldi ainsa lapsena. Kui ta oli 4-aastane, jättis isa pere maha. 1988 abiellus ema uuesti ehitaja Paul Price'iga ja Katie võttis endale perekonnanime Price. Ema teistest abieludest on Katiel vanem vend Daniel ja noorem õde Sophie.

Koolis ei hiilanud Price õppimisega, küll aga kehalises kasvatuses. Ta armastas väga hobuseid ja ratsutamist. Ta osales ujumisvõistlustel. Ta lahkus koolist 16-aastaselt 1994.

Price hakkas modellina tööle juba lapsena. 13-aastaselt esines ta modellina juba rõivatööstuses.

Price tegi esimese iluoperatsiooni 19-aastaselt, kui laskis rindu suurendada. Tema rindade loomulik suurus on 32B, selle asemel sai ta 32FF-rinnad. Sellest ajast peale on ta endale lasknud teha hulganisti iluoperatsioone: rindu nii suurendada kui vähendada, kohendada oma huuli ja nina ning puusadelt ja reitelt rasva imeda. Price ise ütles ajakirjanikule: «Mõned inimesed on kuulsad selle poolest, et on leiutanud pliiatsiteritaja. Mina olen kuulus oma tisside poolest.» Kui briti ajaleht The Sun võttis vastu põhimõtte, et kolmanda lehekülje alastifotol kasutatakse ainult neid modelle, kes pole teinud iluoperatsioone, ei saanud Price enam seal poseerida.

Price jätkab modellitööd tänapäevani, kuid mitte nii kõrgel tasemel ja ta ei kasuta enam nime Jordan.

Muusika[muuda | muuda lähteteksti]

Ta osales 2005 Suurbritannia eurolaulukonkursil, et esindada riiki sama aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Ukrainas. Ta esitas laulu "Not Just Anybody", kandes rasedana liibuvat roosat lateksist kostüümi, ja saavutas eelvalikusaates "Making Your Mind Up" teise koha, kuid kaotas Javine Hyltonile. Teised kandidaaid olid Gina G, Andy Scott-Lee ning Tricolore.[2]

Poliitik[muuda | muuda lähteteksti]

7. juunil 2001 toimunud üldvalimistel kandideeris Price Stretford and Urmstonis. Tema loosung oli "Suurema ja parema tuleviku nimel". Ta lubas tasuta rinnaimplantaate, rohkem nudistidele mõeldud randu ja parkimistrahvide kviitungite keelustamist.[3] Ta sai valimistel 713 häält[4], mis moodustas häältest 1,8%.

Kirjanik[muuda | muuda lähteteksti]

Jordan on avaldanud neli autobiograafiat, millest esimene ilmus 2004 ja seni viimane 2010. Peale selle on ta avaldanud veel pool tosinat romaani ja enamasti käsitlevad need sedasama: jutustavad neidudest, kes tahavad läbi lüüa modelli või lauljana.

Vastupidi prognoosidele on Price'i raamatuid suurtes tiraažides müüdud ja vastupidi prognoosidele ostavad tema teoseid peamiselt naised. Ainuüksi tema esikteost "Being Jordan" on 2007. aasta alguseks müüdud üle miljoni eksemplari ja tema teisedki raamatuid lähevad müügiks kümnetes tuhandetes.

Jordan ei kirjuta oma romaane ise. Tema eest teevad seda vähetuntud kirjanikud ja Jordan paneb neile nii-öelda oma käe alla.

Peale selle on Jordan avaldanud hulgaliselt lasteraamatuid: aastail 2007–2010 13 raamatut sarjast "Täiuslikud ponid" ning 2008–2010 12 raamatut sarjast "Näkid ja piraadid". Lasteraamatutest võib ta mõned ka ise kirjutanud olla.

Ettevõtja[muuda | muuda lähteteksti]

2009. aasta augustis asutas ta koos Mark Wagmaniga meediaettevõtte Pricey Media, mis hakkab tootma uut tõsielusaadet.[5]

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

Katie on olnud lühiajalises suhtes paljude sportlaste ja teiste kuulsustega, kelle hulka kuuluvad jalgpallurid Teddy Sheringham ja Dwight Yorke, lauljad Gareth Gates ja Dane Bowers ning telesarjast "Gladiaatoris" tuntud Warren Furman. 19982000 käis ta Bowersiga. Pärast seda, kui ta sai teada, et mees teda petab, oli tal nurisünnitus.

2002. aasta mais sündis Katie esimene laps, poeg Harvey. Harvey on pime, kõndimine on tema jaoks keeruline ja tal on diagnoositud autism. Harvey isa on Dwight Yorke. Alguses Yorke ei tunnistanud last enda omaks, aga DNA analüüs sundis ta poja omaks võtma.

2004. aastal osales Price televisiooni tõsielusarjas "Robinsonid", saavutades 10 osavõtja seas 5. koha. Seal tutvus ta poplaulja Peter Andrega, kes tuli samas sarjas 3. kohale. 2005. aasta juunis sündis keisrilõikega nende poeg Junior Savva Andreas Andre. 10. septembril 2005 nad abiellusid. 2007. aasta juunis sündis Katie kolmas laps, tütar Princess Tiaamii Crystal Esther Andre. 2009. aasta mais jättis Andre Katie maha ja nad lahutasid 8. septembril 2009. Katie on teatanud, et enne lahkuminekut oli tal järjekordne nurisünnitus.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 28. märts 2010. Vaadatud 17. augustil 2009.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  2. "Javine wins UK Eurovision contest". BBC Online. 5. märts 2005. Vaadatud 18.03.2007.
  3. "Jordan Presses the Flesh". BBC. 31. mai 2001. Vaadatud 18.04.2007.
  4. "Independent Doctor Triumphs". BBC. 8. juuni 2001. Vaadatud 18.04.2007.
  5. Katie Price starts TV production company - The Guardian, 12.08.2009

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]