Kategooria arutelu:Araabiakeelsed riigid

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Võib-olla on seda juba arutatud, kuid minu meelest on kategooriatele neid tabeleid teha kohatu, need peaksid olema vastavas artiklis --Dj Capricorn 11. detsember 2008, kell 17:44 (UTC)

Ei ole arutatud. Mul hetkel oli lihtsam see siia panna, pärast võib ümber tõsta. --Oktav 11. detsember 2008, kell 20:24 (UTC)

ning selline kategooria iseenesest on ehe näide inglisvikile omasest ülekategoriseerimisest. Ehk siis võiks ka üksnes loendist piisata. --WikedKentaur 11. detsember 2008, kell 21:03 (UTC)

No mitte ainult see; siin käib juba pikemat aega üle-, ümber- ja möödakategoriseerimine. Mina hoian eemale, sest ei tunne asja. --Epp 11. detsember 2008, kell 21:12 (UTC)
Maitseasi. Mind näiteks küll huvitab, millised riigid sama keelt kasutavad ja kateggorat on lihtne lisada ja kasutada. Artiklit võib otsima jäädagi. Tihtipeale on mingisse keelegruppi kuulumine ka näiteks aluseks poliitilisele koostööle või ühisele minevikule. Igal kategoorial võiks olla vähemalt kaks ülakategooriat, siis on ta põhjendatud. Näiteks see siin seob teema riigid (poliitika) ja keeled. Inglise vikis on iga riigi kategoorial veel lisaks mingi 4 kategooriat, mis peamiselt liigitavad riiki geograafiliselt ja selle järgi millistesse erinevatesse poliitilistesse organisatsioonidesse ta kuulub. --Oktav 11. detsember 2008, kell 21:24 (UTC)

Pakun kõik "...keelsed riigid" muuta "...keelsed maad", sest riikide peale on ka sõltuvad territooriumid, okkupeeriyud riigid (nagu Lääne-Sahara), riigid de facto, mis on de jure teiste riikide osad jne. Geonarva 11. detsember 2008, kell 22:00 (UTC)