Mine sisu juurde

Kasutajate loodud sisu

Allikas: Vikipeedia

Kasutajate loodud infosisu (inglise keeles user-generated content (UGC) või user-created content (UCC)) on kasutajate postitatud infosisu (näiteks pildid, videod, tekst ja salvestised) veebikeskkondadesse nagu sotsiaalmeedia ja vikid.

Kasutajate loodud infosisu kasutatakse mitmesugusel otstarbel, sealhulgas probleemide käsitlemises, uudistes, meelelahutuses, reklaamis, kõmujuttudes ja uurimistöös. See on näide sellest, et infosisu loomine on muutunud laialdaselt kasutatavaks, mis aitab ühtlustada traditsiooniliste meediumite hierarhiat. 2005. aastal võttis BBC oma veebilehtedel kasutusele kasutajate loodud infosisu põhise platvormi. 2006. aastal nimetas ajakiri Time „YOU“ aasta inimeseks, viidates sellega kasutajate loodud infosisu arvukuse tõusule Veeb 2.0 platvormidel. Ka CNN arendas välja sarnase kasutajate loodud infosisuga platvormi nimega iReport. Näiteks võib tuua ka teisi uudiste kanaleid, mis rakendavad sarnaseid platvormi lahendusi, eriti pärast äsja toimunud looduskatastroofe või terrorirünnakuid.

Sotsiaalmeedia platvormide kasutajad saavad luua sisu ja avalikustada informatsiooni, mis muidu oleks kättesaamatu.

Tänu madalale hinnale ja kergele kättesaadavusele on uus meedia ja tehnoloogia teinud interneti platvormidest lihtsa väljundi, kus saab luua ja jagada kasutajate loodud infosisu vahetult sündmuste toimumise käigus.