Kasutaja:Mariina/materjal22

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Next.svg Pikemalt artiklis Vikipeedia:Üldine arutelu#Kasutaja:Mariina.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal0.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal1.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal2.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal3.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal4.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal5.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal6.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal7.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal8.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal9.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal10.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal11.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal12.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal13.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal14.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal15.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal16.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal17.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal18.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal19.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal20.
Next.svg Pikemalt artiklis Kasutaja:Mariina/materjal21.

...

Robert Antropov[muuda | muuda lähteteksti]

Politseiameti peadirektori ametiaegne lindiskandaal

Kapo uurib uut lindiskandaali], 10.november 2004

Kalev Kurg[muuda | muuda lähteteksti]

Kalev Kurg (15. mai 1961 Tallinn16. november 2005 Tallinn, Pirita, Lükati tee kodumaja/mõrvatud/), Eesti motosportlane ja motospordiaktivist, Eesti ärimees.

Kalev Kurg õppis Tallinna Ehitus- ja Mehaanikatehnikumis. Kurg tuli 3 korda Eesti meistriks: 1975 ja 1979 talimotokrossis ning 1975 hipodroomisõidus (50 cm3 B, noorte 125 cm3 ja noorte 175 cm3).

1998 alates oli motokrossimeeskonna MM-il Eesti koondise mänedžer ja suurtoetaja. Tema toetusel käidi välisriikides MK-etappidel (ühe sellise sõidu eelarve võis küündida üle poole miljoni eesti krooni).[1]

2002. aastal tekitas võõrustas poksi raskekaalu maailmameistrit Lennox Lewist.

Eesti kuritegelik allilm[muuda | muuda lähteteksti]

Kalev Kurge peeti väidetavaks Eesti allilma juhtfiguuriks. Koit Pikaro sõnul oli Kurg allilmas autoriteet.

Eesti Politsei andmetel valiti Kurg aastaid tagasi eestlastest kurjategijate esindajaks allilma ühiskassas, sest ta oli ainus, kes rivaalitsevate Linnuvabriku grupeeringu ja ärimees Meelis Lao lähiringkonnaga läbi sai.[2]

Kohus oli Kurge karistanud 4. korral:huligaansuse, varguse ning piinamise ja seadusevastaselt vabaduse võtmise eest.

1991. aastal saatis Rootsi Kure riigist välja .

8. mail 1993, kui Tallinnas Järvel Neste tanklas peeti maha Linnuvabriku grupeering ja Permi grupeeringu "veriseim lahing", olla kohal olnud ka Kurg, ent päästikule ta enda kinnitusel ei vajutanud. "Arvete klaarimisel" tulistati surnuks Permi grupeeringu pealik Vladimir Baskov, kaks permikat said ka vigastada.

1994. aastal mõisteti Kurg USAs süüdi 56 püstoli riigist väljatoimetamise katses.

Väidetavalt seostatakse Kurge ka suurima kinnisvarapettusega, mistõttu ärimees Rein Kilk jäi ilma 28 miljonit krooni maksvast magusast maatükist Tallinnas Tselluloosi kvartalis. Tema raha eest olla väidetavalt ostetud krunt firma Avalist.

2004. aasta märtsis vaidles Kurg halduskohtu kaudu Tallinna politseiga, kes keeldus talle relvaluba andmast. Kurg taotles seda oma perekonna kaitsmiseks.[3]

Mootorsõidukite lembus[muuda | muuda lähteteksti]

Kalev Kurg hindas kõrgelt maailma tippklassidese kuuluvaid sõidukeid, nii kirjutatati ka ühes artiklis, et tema maja seina ääres seisis Kure tulipunane sportauto Mercedes-Benz SL 55.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

6. juulil 1988 abiellus Kalev, kelle Harju Prokuratuur oli vahepeal vahi alla võtnud, Kätlin Maraniga. Laulatus toimus vanglas. Abielu lahutati juba 1990. aasta veebruaris.[4]

Kalev Kure tütar Madeleyn Kurg elab Ameerikas Los Angeleses, üheskoos varjupaigast võetud Ameerika bullterjeri Lioneliga.[5]

Mõrv[muuda | muuda lähteteksti]

Koit Pikaro sõnul pole "Eesti kuritegelikus allilmas" lihtsaid kättemakse, vaid need on demonstratiivsed arveteõiendamised. Teda (Kurge) oodati kodu juures, hiliõhtul, kuid teda tulistatakse /automaaditulega/ ja eesmärgiks inimene ära tappa.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

 1. Imre Kaas, Kes oli Kalev Kurg?, 1. detsember 2009, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)
 2. Kadri Jakobson, Ärimees Kalev Kurg tapeti naise ja lapse silme all, 18. november 2005, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)
 3. Kadri Jakobson, Ärimees Kalev Kurg tapeti naise ja lapse silme all, 18. november 2005, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)
 4. Mihkel Kärmas, ETV "Pealtnägija", Pretty Woman. Mis on ühist autoriteetidel Kalev Kurel, Meelis Laol ja Urmas Sõõrumaal? Kõiki neid mehi seob üks ja sama naine - Kätlin Maran., 13. mai 2004, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)
 5. Allilmaliidri tütar: mul on isast ainult head mälestused, Õhtuleht, 10. oktoober 2017, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Kätlin Maran[muuda | muuda lähteteksti]

Kätlin Maran (24. jaanuar 1970[viide?] on Eesti ärinaine ja Urmas Sõõrumaa elukaaslane.

Eluloolist[muuda | muuda lähteteksti]

Kätlin õppis algklassides Tallinna Mustamäe 37. Keskkoolis. Tema isa töötas tol tähtsal kohal mööblitööstuses. Priit Maran on ka praegu puiduäris ning on Korea Vabariigi aupeakonsul Eestis. Tallinna 54. Keskkooli õppima asunud Kätlin oli omal ajal lootustandev sportlane. Ent Kalevi Kergejõustikukooli treenereid olla pisut tusaseks teinud austajad, kes käisid 14aastast iludust staadioni veerel kinno ja kohvikusse kutsumas.(Kärmas 2004.)

Kooli lõpueksamitest sai neiu Kätlin meditsiinitõendiga vabastuse. (klassijuhataja mälu järgi oli see seotud autoavariis saadud traumaga).

20-aastaselt läks Kätlin meditsiinikooli ja tahtis õppida kosmeetikuks , kuid ladina keelt pidanud kohutavaks ja seetõttu lahkunud koolist.[1]

Iludusvõistlustel[muuda | muuda lähteteksti]

1988. aastal osales Kätlin missivõistlustel. Valeri Kirsi sõnade kohaselt olla oma südamedaami võistlustele toonud Kalev Kurg. Juuni hakul Sakala Keskuses peetud konkursil Miss Tallinn sai neiu Kätlin (47 kilo, 171 sentimeetrit) kolmanda koha. (Kärmas 2004.)

Äritegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Reklaamfilmi režissöör ja fotograaf Harry Egipt olla avastanud tolla veel koolitüdruku Pirita randPirita rannas päevitamas. Peagi tulid esimesed tööpakkumised. Kokku kasutanud Reklaamfilm Maranit ligi kümnes reklaamiklipis, Kätlin jõudis "kiita" kanahakkliha, rulasid, rohelist sibulat ja limonaadi. Honorar jäi sajakonna rubla piiresse.(Kärmas 2004.)

Kätlini vahendatud sõnade kohaselt näinud Harry Egipt teda Raekoja platsil, võtnud sabast kinni ja kutsunud reklaamfilmidesse. Tema osales umbes kümnes reklaamis, suurimad olid Kalevile ja ARS'ile. Tasu ühe reklaami eest oli 120 rubla. Kätlin poseeris ka plakatitel, võrdselt nii bikiinides kui ka rahvariietes. Igal pühapäeval olin mälumängus "Kes keda?", kus jagas mälumänguritele pabereid.[2]

Firmad[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti krooni saabudes olla Maran koos Tiina Jantsoniga Tallinnas Sixtina kaubamärgi all kaks butiiki asutanud (üks hiljem Launella). (Kärmas 2004.)

Äriregistris on Kätlin Maraniga seotud firmade, mis tegelevad jalatsi- ja rõivamüügi ning kinnisvaraga – AS Vimodi, OÜ Kormek Trading ja OÜ Launella.[3]

Kauplused

Kaupluste kett Don & Donna (kaks kauplust).

Eralulist[muuda | muuda lähteteksti]

6. juulil 1988 abiellus Kätlin Kalev Kurega, kelle Harju Prokuratuur oli vahepeal vahi alla võtnud. Laulatus toimus vanglas. Abielu lahutati juba 1990. aasta veebruaris. (Kärmas 2004.)

Elukaaslased[muuda | muuda lähteteksti]

Ärimees Tõnu Leppik[muuda | muuda lähteteksti]

Tõnu Leppikuga kohtunud Kätlin 1992. aastal Peterburis.

Kui Kätlin kolis Saksamaale (tähistas seal oma 23. sünnipäeva), olla ta elanud koos ilmselt 90ndate alguse ühe kõrgeima tähelennuga Eesti metalliärimehe Tõnu Leppikuga.(Kärmas 2004.)

Koos elati Frankfurdis alguses korteris, hiljem aiaga majas.

Leppikuga viibiti aeg-ajalt ka New Yorgis, nende korter asunud Manhattanil, 34ndal korrusel. Kätlin meenutab:

Kui ma esimest korda New Yorki läksin, oli mul tunne, et kõik hullud on sinna kokku lastud - kes mängis metroos palagani, kes karjus tänaval kõigest kõrist. Pärast Saksamaad, kus oli puhtus, kord, rahu ja korrektsus, tundus New York täieliku bardakina!

Kolm aastat kestnud armastus olla otsa saanud. Sis kohtunud ta, veel Tõnuga koos elades, Meelis Laoga, aga kooselu Leppikuga olla juba mustade pilvede piiril.

Meelis Lao elukaaslasena[muuda | muuda lähteteksti]

Meelis Laoga kohtus Kätlin, olles veel suhtes Tõnuga kuid parasjagu riius, neli aastat tagasi (2000ndast) uusaastaööl Olümpias.

Pärast aastavahetust olla jäädud kokku veel päevakeseks. Ja veel üheks. Ja veel. Ja nii neljaks aastaks.

Korduvaid atentaadikatseid üle elanud Meelis Lao elukaaslasena sai ka Maranist meediapersoon. Keemia tänava majas oli Marani ja Lao naaber pankur Hannes Tamjärv, kelle elukaaslane oli Tairi Tüür (praegu Morozov), kes on Kätlini üks paremaid sõbrannasid. (Kärmas 2004.)

Relvaluba ja oma isiklik relv olid tal juba enne Meelisega tutvumist.

Urmas Sõõruma elukaaslasena[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Urmas Sõõrumaa.

Kätlini meenutuste kohaselt puutnud ta Urmas Sõõrumaaga esimest korda kokku ühisel suusareisil. Kätlin olla olnud Meelise ja Sõõrumaa oma elukaaslasega. Seal üle laua istudes olla nende pilgud kohtunudki.

Aasta pärast kohutnud nad juhuslikult ööklubis Nightman. Nad teiud paar tantsu ja Urmas saatnud Kätlini koju ning alles paar päeva hiljem helistanud. Koos käidi jahiga sõitmas, ja Saaremaal mõnusasti aega veedetud. Järgmise asjana meenutab Kätlin punaste rooside sülemite laekumist.

Koos peeti Malediividel tema 40ndat sünnipäeva ja reisidel käidi alati kahekesi. Nn "klassikaline armukese-abielumehe salsuhe" olla kestnud umbes aasta. Urmas käinud tal ikka "külas" ja siis otsustati hakata koos elama.

Kätlini sõnul saab ta Urmase kõigi lastega väga hästi läbi.[4]

Kätlin Maran käis esimest korda presidendi vastuvõtul Estonias riigi ühe tuntuma ja mõjukama suurettevõtja Urmas Sõõrumaa käevangus.

Eesti Energia, Falck Balticsi ja Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhtkonda kuuluv Sõõrumaalt kirjutati kiitvalt Kroonikas:

Kätlin võiks julgelt enamikku Eesti meestest üleval pidada. Tema firmade käive on üle kümne miljoni aastas ja kasum piisav. Ta on kindlasti üks Eesti vingemaid ärinaisi

.

Vara (osaline)[muuda | muuda lähteteksti]

1998. aastal esines Launella Boutiqe’i keti omanik Kätlin Maran Tallinna tänavapildis pool miljonit maksva Mercedes-Benz SLK Kompressori roolis. (Kärmas 2004.)

 • suvekodu Hispaanias;

Huvid[muuda | muuda lähteteksti]

Kooselu ajal Leppikuga (Frankfurdis) olla Kätlinit kokandus huvitama hakanud ja ta õppis erilisi roogasid tegema - tema mäletab neid aegu läbi hubaste õhtusöökide, mida ta külla tulnud eesti sõpradele olla teinud.

Teised temast[muuda | muuda lähteteksti]

 • Eesti meedia: Kätlin Marani eluloos on episoode, mis tõid talle omal ajal meedias tiitli "allilma rändauhind".
 • Kätlini sõbratar: "Tal peab kõik olema kõige parem, kõige kallim". "Parim auto, kalleim kell, väärtuslikuimad kaubamärgid. Ja loomulikult rikkaimad ja tugevaimad sõbrad."[5]
 • Moekunstnik Ülle Suurhans-Pohjanheimo:

"Tema pea lõikab nagu žiletitera. Ta teeb palju ja räägib vähe". (Kärmas 2004.)

====Viited===0

 1. Elu nagu seiklusfilmis, 11.05.2004, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)
 2. Elu nagu seiklusfilmis, 11.05.2004, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)
 3. Mihkel Kärmas, ETV "Pealtnägija", Pretty Woman. Mis on ühist autoriteetidel Kalev Kurel, Meelis Laol ja Urmas Sõõrumaal? Kõiki neid mehi seob üks ja sama naine - Kätlin Maran., 13. mai 2004, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)
 4. Elu nagu seiklusfilmis, 11.05.2004, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)
 5. Kätlin Maran – "allilma rändauhind", Seltskond 12.09.2000, veebiversioon (vaadatud 11. oktoobril 2017)

Välisallikad[muuda | muuda lähteteksti]

Urmas Sõõrumaa[muuda | muuda lähteteksti]

Urmas Sõõrumaa (sündinud 29. novembril 1961) on Eesti ettevõtja ja Eesti Olümpiakomitee president, Kätlin Marani elukaaslane.

Välisallikad[muuda | muuda lähteteksti]

Kinnisvaradega seotud vaidlused
Eraelulist

Kätlin Maran elukaaslasest: Urmasel ei ole mingit armuafääri!, 27. jaanuar 2010