Kalingurmustriga kass

Allikas: Vikipeedia
Kalingurmustriline kass ülaltvaates

Kalingurmustriks (calico) või kalingurmustriliseks nimetatakse kassi karvkatte värvust, milles valgel karvastikul on suured mustad ja oranžid selgepiirilised laigud (erinevalt kilpkonnavärvi kassist, kelle karvakiri on enamjaolt kahes värvis ja valged karvad on hajusalt või väikeste laikudena)[1]. Nimi tuleneb suuremustrilise trükikanga nimetusest (calico).

Valge karvaga ala on kalingurmustrilisel kassil 25%–75% kogukarvast, oranžid ning tumedad laigud on ühtlased ja selgepiirilised. Kere allosal ja jäsemetel on ülekaalus valge. Kolmevärvilisust tekitava geeni suguliitelisus tingib, et kalingurmustrilised kassid on peaaegu eranditult emased[2].

Kalingurmustrit võidakse nimetada ka valgekirjuks kilpkonnavärviks (tortoiseshell-and-white)[3]. Quebeci provintsis on nimetatud kalingurmustrilist chatte d'Espagne ('hispaania (emane) kass'). Veel võib sellise kasukaga kassi nimetada pugalaks (brindle), kolmevärviliseks kassiks, jaapani keeles on ta mike neko (三毛猫) ('kolmikkarvkasukas')[4] ja hollandi keeles lapjeskat ('lapikass').

Helenemisgeeniga kalingurmustrilistel kassidel (calimanco) on laigud vastavalt hallid/sinised ja kollakad või beežid[5].

Pildid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]