Käsipall 2000. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Käsipall 2000. aasta suveolümpiamängudel

Olympic rings.svg Olympic pictogram Handball.png

Korraldaja:  Austraalia, Sydney
<: Atlanta 1996 Ateena 2004 :>
1936-1972-1976-1980-1984-1988-1992-1996-2004-2008-2012-2016-2020

Käsipall 2000. aasta suveolümpiamängudel toimus 16. septembrist 1. oktoobrini.

2000. aasta Sydney suveolümpiamängudel oli käsipall üheksandat korda olümpiamängude programmis. Võistlus oli mõeldud nii naistele, kui meestele. Naised osalesid seitsmendat korda käsipallis olümpiamängudel. Meeste turniiril osales 12 ja naiste turniiril 10 võistkonda. Käsipalli turniiri mängud toimusid Sydney olümpiapargi kahes hallis: The Dome ja Pavilion 2.

Meeste turniiri võitis esmakordselt Venemaa, naistest aga teist korda järjest Taani. IHF teatas Allstari valiku pärast turniiride lõppu.

The Dome ja Näituste kompleks võõrustasid käsipalliturniiri

Tulemused mehed[muuda | muuda lähteteksti]

Kvalifikatsioon[muuda | muuda lähteteksti]

A-alagrupp[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Flag of Russia.svg Flag of Germany.svg Serbia ja Montenegro Flag of Egypt.svg Flag of South Korea.svg Flag of Cuba.svg Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad + Väravad - Väravate vahe Punktid
1.  Venemaa X 23:25 27:25 22:21 26:24 31:26 5 4 0 1 129 121 + 8 8
2.  Saksamaa 25:23 X 28:24 21:22 24:24 30:22 5 3 1 1 128 113 + 15 7
3. Serbia ja Montenegro Serbia ja Montenegro 25:27 22:28 X 25:22 25:24 25:24 5 3 0 2 130 127 + 3 6
4.  Egiptus 21:22 22:21 22:25 X 28:21 29:26 5 3 0 2 122 115 + 7 6
5.  Lõuna-Korea 24:26 24:24 24:25 21:28 X 35:28 5 1 1 3 128 131 - 3 3
6.  Kuuba 26:31 22:30 26:33 26:29 28:35 X 5 0 0 5 128 158 - 30 0

B-alagrupp[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Flag of Sweden.svg Flag of France.svg Flag of Spain.svg Flag of Slovenia.svg Flag of Tunisia.svg Flag of Australia.svg Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad + Väravad - Väravate vahe Punktid
1.  Rootsi X 24:23 28:27 32:30 27:18 44:23 5 5 0 0 155 121 + 34 10
2.  Prantsusmaa 23:24 X 25:23 24:24 20:17 28:16 5 3 1 1 120 104 + 16 7
3.  Hispaania 27:28 23:25 X 31:28 24:22 39:23 5 3 0 2 144 126 + 18 6
4.  Sloveenia 30:32 24:24 28:31 X 22:20 33:20 5 2 1 2 137 127 + 10 5
5.  Tuneesia 18:27 17:20 22:24 20:22 X 34:24 5 1 0 4 111 117 - 6 2
6.  Austraalia 23:44 16:28 23:39 20:33 24:34 X 5 0 0 5 106 178 - 72 0

Finaalvoor[muuda | muuda lähteteksti]

Veerandfinaalid[muuda | muuda lähteteksti]

 Venemaa 33 – 22  Sloveenia
 Hispaania 27 – 26  Saksamaa
Serbia ja Montenegro Serbia ja Montenegro 26 – 21  Prantsusmaa
 Rootsi 27 – 23  Egiptus

11.-12. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Kuuba 26:24  Austraalia

9.–10. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Lõuna-Korea 24 – 19  Tuneesia

5.–8. koha mängud[muuda | muuda lähteteksti]

 Prantsusmaa 29 – 22  Sloveenia
 Saksamaa 24 – 18  Egiptus

Poolfinaalid[muuda | muuda lähteteksti]

 Venemaa 29 – 26 Serbia ja Montenegro Serbia ja Montenegro
 Rootsi 32 – 25  Hispaania

7.–8. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Egiptus 34 – 28  Sloveenia

5.–6. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Saksamaa 25 – 22  Prantsusmaa

3.–4. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Hispaania 26 – 22 Serbia ja Montenegro Serbia ja Montenegro

Finaalmäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Venemaa 28 – 26  Rootsi

Medalivõitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Kuld Hõbe Pronks
 Venemaa
Andrei Lavrov
Igor Lavrov
Stanislav Kulintšenko
Eduard Kokšarov
Denis Krivošlõkov
Lev Voronin
Aleksander Tutškin
Vassili Kudinov
Dmitri Torgovanov
Pavel Sukosjan
Dmitri Kuselev
Oleg Hodkov
Vjatšeslav Gorpišin
Sergei Pogorelov
Dmitri Filippov

Treener: Wladimir Maximow

 Rootsi
Tomas Svensson
Martin Boquist
Magnus Wislander
Thomas Sivertsson
Ola Lindgren
Martin Frändesjö
Mathias Franzén
Johan Petersson
Stefan Lövgren
Pierre Thorsson
Peter Gentzel
Staffan Olsson
Magnus Andersson
Andreas Larsson
Ljubomir Vranjes

Treener: Bengt Johansson

 Hispaania
Antonio Ugalde
Andrei Xepkin
Rafael Guijosa
Enric Masip
Xavier O’Callaghan
Iñaki Urdangarin
Iosu Olalla
Mateo Garralda
Talant Dujshebaev
Demetrio Lozano
Jordi Nuñez
Alberto Urdiales
Juan Pérez
David Barrufet
Antonio Carlos Ortega

Treener: Juan de Dios Román

Tulemused naised[muuda | muuda lähteteksti]

Kvalifikatsioon[muuda | muuda lähteteksti]

Eelvoor[muuda | muuda lähteteksti]

A-alagrupp[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Flag of South Korea.svg Flag of Hungary.svg Flag of France.svg Flag of Romania.svg Flag of Angola.svg Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad + Väravad - Väravate vahe Puktid
1.  Lõuna-Korea X 41:33 25:18 34:25 31:24 4 4 0 0 131 100 + 31 8
2.  Ungari 33:41 X 23:22 21:21 42:22 4 2 1 1 119 106 + 13 5
3.  Prantsusmaa 18:25 22:23 X 21:18 29:27 4 2 0 2 90 93 - 3 4
4.  Rumeenia 25:34 21:21 18:21 X 35:25 4 1 1 2 99 101 - 2 3
5.  Angola 24:31 22:42 27:29 25:35 X 4 0 0 4 98 137 - 39 0

B-alagrupp[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Flag of Norway.svg Flag of Denmark.svg Flag of Austria.svg Flag of Brazil.svg Flag of Australia.svg Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad + Väravad - Väravate vahe Puktid
1.  Norra X 19:17 24:21 30:16 28:18 4 4 0 0 101 72 + 29 8
2.  Taani 17:19 X 30:26 39:26 38:12 4 3 0 1 124 83 + 41 6
3.  Austria 21:24 26:30 X 45:26 39:10 4 2 0 2 131 90 + 41 4
4.  Brasiilia 16:30 26:39 26:45 X 32:19 4 1 0 3 100 133 - 33 2
5.  Austraalia 18:28 12:38 10:39 19:32 X 4 0 0 4 59 137 - 78 0

Finaalvoor[muuda | muuda lähteteksti]

Poolfinaalid[muuda | muuda lähteteksti]

 Lõuna-Korea 35 – 24  Brasiilia
 Ungari 28 – 27  Austria
 Taani 28 – 26  Prantsusmaa
 Norra 24 – 20  Rumeenia

9.–10. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Angola 27 – 26  Austraalia

5. - 8. koha mängud[muuda | muuda lähteteksti]

 Prantsusmaa 32 – 23  Brasiilia
 Austria 29 – 23  Rumeenia

Poolfinaalid[muuda | muuda lähteteksti]

 Taani 31 – 29  Lõuna-Korea
 Ungari 28 – 23  Norra

7.–8. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Rumeenia 38 – 33  Brasiilia

5.–6. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Austria 33 – 32  Prantsusmaa

3.–4. koha mäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Norra 22 – 21  Lõuna-Korea

Finaalmäng[muuda | muuda lähteteksti]

 Taani 31 – 27  Ungari

Medalivõitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Sportlased
1.  Taani Lene Rantala, Katrine Fruelund, Camilla Andersen, Mette Vestergaard, Anette Hoffmann-Møberg, Christina Roslyng, Tina Bøttzau, Janne Kolling, Anja Nielsen, Karin Mortensen, Lotte Kiærskou, Maja Grønbæk, Tonje Kjærgaard, Rikke Petersen, Karen Brødsgaard

Treener: Jan Pytlick

2.  Ungari Andrea Farkas, Tamasné Zsembery, Ildikó Pádár, Anikó Nagy, Rita Déli, Bojana Radulovics, Krisztina Pigniczki, Agnes Farkas, Anikó Kántor, Beáta Siti, Beatrix Kökény, Katalin Pálinger, Dóra Lőwy, Anita Kulcsár, Beatrix Balogh

Treener: Lajos Mocsai

3.  Norra Heidi Tjugum, Tonje Larsen, Kjersti Grini, Kristine Duvholt, Susann Goksør Bjerkrheim, Else-Marthe Sørlie Lybekk, Monica Sandve, Mia Hundvin, Marianne Rokne, Trine Haltvik, Ann Cathrin Eriksen, Cecilie Leganger, Brigitte Sættem, Elisabeth Hilmo, Jeanette Nilsen

Treener: Marit Breivik

Medalitabel[muuda | muuda lähteteksti]

Olümpiarõngad Sydney 2000 Käsipall
Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Taani 1 0 0 1
 Venemaa 1 0 0 1
3.  Rootsi 0 1 0 1
 Ungari 0 1 0 1
5.  Hispaania 0 0 1 1
 Norra 0 0 1 1
Kokku 6 riiki 2 2 2 6

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]