Kärt Tomingas

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kärt Tomingas (sündinud 5. aprillil 1967 Tallinnas) on eesti laulja, näitleja ja teatripedagoog.

Teatritee[muuda | muuda lähteteksti]

Elas kooliajal Keila linnas ning lõpetas aastal 1985 sealse I keskkooli. Aastal 1990 lõpetas Tallinna konservatooriumi näitleja erialal. Samas koolis omandas Tomingas hiljem magistrikraadi ja töötab seal näitlejameisterlikkuse õppejõuna.

Aastatel 1990–1992 töötas Vanemuises, aastast 1992 vabakutseline näitleja.

1994. aastast on ta mänginud ka Soome teatrites (Helsingi Linnateater, Lilla Teatern) ning saavutanud märkimisväärse tuntuse ja tunnustuse. Üks suuremaid ja rohket tähelepanu pälvinud roll oli Maria muusikalis "Helisev muusika", aga ka peaosa draamalavastuses "Daam koerakesega" (lavastaja Kama Ginkas) jm.

Rollid teles ja filmis[muuda | muuda lähteteksti]

Kärt Tomingal oli keskne Raimond Valgret imetleva ja toetava baaridaami Lily roll filmis "Need vanad armastuskirjad" (1992).

Soomes on Tomingas osalenud filmis "Lomalla" ning mänginud aastatel 2005–2007 telesarjas "Kotikatu", kehastades Eestist saabunud juuksurit Heili Reeki.

ETV seriaalis "Alpimaja" (2012) mängis ta Evelin Eriksoni. Ta mängis ka Mihkel Ulki mängufilmis ja telesarjas "Nullpunkt" rootsi keele õpetajat.

1990–1992 aastatel toodetud joonisfilmis "Muumioru lood" luges Kärt Tomingas tegelaste teksti.

Valik suuremaid rolle[muuda | muuda lähteteksti]

Muusikutee[muuda | muuda lähteteksti]

Tomingas on avaldanud autorikassette. Ta alustas laulmist juba 1980. aastate keskel, koondades enda ümber ansambli Park. Hiljem on ta avaldanud 4 sooloalbumit. Tema tuntumad laulud on "Korallid Emajõel", "Käed", "Vihm", "Aeg", "Lapsed", "Sinisilmselt" jm.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Kärt Tominga elukaaslane on arhitekt Ülar Mark, kellega neil on ühine tütar. Varasemast kooselust muusik Are Jaamaga on Tomingal samuti tütar.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]